Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

ZKKM Chrzanów chce więcej młodszych autobusów

05.03.2022 12:00 | 2 komentarze | 4 645 odsłony | Michał Koryczan
Związek komunikacyjny Chrzanowa, Libiąża i Trzebini ogłosił przetargi na obsługę części linii autobusowych, nie wymagając montażu biletomatów w pojazdach. Dlaczego?
2
ZKKM Chrzanów chce więcej młodszych autobusów
Autobus kursujący na liniach ZKKM Chrzanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do końca marca powinniśmy poznać rozstrzygnięcie ogłoszonych już przetargów na obsługę linii autobusowych A, B, La, Lb, Lc, P, 8, 17a, 17b, 25, 29, 38 oraz część kursów na liniach 15 i 32a. Jeśli się to nie uda, ZKKM ponownie przedłuży dotychczasowe umowy z operatorami.

- Jeśli chodzi o wymagania, to tabor ma być częściowo odnowiony. Obniżamy średni wiek autobusów. Niektóre pojazdy muszą być z klimatyzacją. Zrezygnowaliśmy natomiast z montażu biletomatów. Będziemy o nie zabiegać w ramach programu Polski Ład. Jeśli otrzymamy dofinansowanie, to zakupimy te urządzenia - mówi Marek Dyszy, przewodniczący zarządu ZKKM.

Umowa ze zwycięzcą przetargu ma być zawarta na cztery lata. W tym czasie powinno się rozstrzygnąć, czy gminy lub ZKKM pozyskają dofinansowanie do zakupu nowych autobusów, np. elektrycznych lub wodorowych, oraz czy powstanie odpowiednia infrastruktura do ładowania autobusów. Potem byłby ogłoszony przetarg na ich obsługę.

W ubiegłym roku Związek Komunalny "Komunikacja Międzygminna" w Chrzanowie podpisał z Transgórem nową umowę na obsługę większości linii autobusowych. Ma obowiązywać dziesięć lat. Związek Chrzanowa, Trzebini i Libiąża - zapłaci za usługę prawie 115 mln zł.


Przeczytaj również:

W gminie Babice chcą wybudować boisko piłkarskie ze sztuczną trawą

Bezpłatne przejazdy autobusami ZKKM Chrzanów dla obywateli Ukrainy

Kolejki po paszporty. Ludzie czekają po kilka godzin, wielu odchodzi z kwitkiem

PKM Jaworzno testuje autobus wodorowy

„Putin ch...j" na samochodzie jadącym przez Chrzanów

Kolejarze mieli zatrzymać pociągi. Strajk został jednak zawieszony