Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Zakończyła się budowa poczty pneumatycznej w szpitalu. Jak ona działa? (WIDEO)

28.01.2022 15:00 | 3 komentarze | 3 568 odsłony | Ewa Solak
Prawie 400 tys. zł kosztowała rozbudowa instalacji wewnętrznego systemu służącego transportowi próbek i wyników badań z laboratorium w chrzanowskim szpitalu.
3
Zakończyła się budowa poczty pneumatycznej w szpitalu. Jak ona działa? (WIDEO)
Jedna z siedmiu stacji poczty pneumatycznej w szpitalu na oddziale ginekologii i położnictwa. Na zdj. Renata Tokarskazastępca oddziałowej oraz Urszula Bogdan zastępca dyrektora ds. infrastruktury i logistyki w szpitalu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Do niedawna w pocztę pneumatyczną wyposażony jest tylko oddział ratunkowy, połączony systemem z laboratorium.

- Po rozbudowie wyposażone są w nią wszystkie oddziały w budynku A. Dzięki temu personel zyska czas, który do tej pory musiał poświęcać na przekazanie próbek i odebranie wyników - mówi Urszula Bogdan zastępca dyrektora ds. infrastruktury i logistyki w chrzanowskim szpitalu.

Pracownik wsuwa do zamykanej tuby próbkę badań, wkłada ją do rynny i przy wykorzystaniu sprężonego powietrza tuba wysyłana jest do laboratorium. Po przeprowadzeniu badań, kapsuła z wynikami z laboratorium przesyłana jest na konkretny oddział.

O tym jak działa, w filmiku opowiada Joanna Fijołek, kierownik zakładu diagnostyki laboratoryjnej w chrzanowskim szpitalu