Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Przyjedzie krwiobus. Warto skorzystać z okazji i zostać dawcą

27.01.2022 21:00 | 0 komentarzy | 2 437 odsłony | Marek Oratowski
W najbliższych dniach w kilku miejscach na ziemi chrzanowskiej można będzie oddać krew w mobilnych punktach. Organizatorzy apelują do dawców o skorzystanie z okazji.
0
Przyjedzie krwiobus. Warto skorzystać z okazji i zostać dawcą
Krwiodawcą może zostać zdrowa i pełnoletnia osoba
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 28 stycznia od godz. 9 do 12 krew można będzie oddać na terenie kopalni Czatkowice. W niedzielę 30 stycznia, w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, planowane są dwie akcje. Mobilny punkt poboru krwi od godz. 10 do 15 będzie czekał na chętnych pod chrzanowskim MOKSiR-em. W tym samym dniu o godz. 9 do 13 podobna akcja odbędzie się przy remizie OSP w Zagórzu.

Natomiast 2 lutego krwiobus zawita do Trzebini (Orlen Południe, ul. Fabryczna 22). Akcja potrwa tam od godziny 9 do 13.

Zgłaszający się do oddania krwi (18-65 lat) musi posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL. Powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.

Oddawanie krwi jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym dla dawcy z uwagi na stosowanie w trakcie pobierania wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku. O wszelkich wątpliwościach dotyczących swojego zdrowia należy powiadomić lekarza kwalifikującego do oddania krwi, a także oddać mu osobiście wypełniony kwestionariusz, zawierający pytania o przeszłość chorobową oraz prowadzony tryb życia kwalifikowanego kandydata.