Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Obroża dla psa - co musisz wiedzieć, by wybrać najlepszą

27.01.2022 17:26 | 0 komentarzy | 653 odsłony | red

Materiał promocyjny

Obroża dla psa to podstawowy element wyposażenia psiaka. Bez obroży lub szelek trudno jest wyobrazić sobie spokojny spacer z psem - nawet spokojny i dobrze wychowany pupil powinien wychodzić z domu przypięty do smyczy. Dzięki temu zyskujesz nie tylko kontrolę - przede wszystkim zapewnisz pupilowi bezpieczeństwo. Każdy pies powinien mieć przynajmniej jedną obrożę. Obecnie producenci proponują mnóstwo wzorów, które są nie tylko praktyczne, ale też wygodne i stylowe. Jak wybrać najlepszą obrożę dla swojego psa? Mamy dla Ciebie garść praktycznych wskazówek.
0
Obroża dla psa - co musisz wiedzieć, by wybrać najlepszą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obroże dla małych i dużych psów

Wielkość Twojego psa ma największe znaczenie podczas wyboru obroży. Znaczenie ma nie tylko obwód szyi (tak czy inaczej regulowany obwód jest już raczej standardem), ale także siła Twojego psa. Dla dużego psa potrzebna jest szeroka obroża wykonana z wysokiej jakości materiałów. Szerokie obroże o dodatkowym wzmocnieniu mogą mieć oryginalny design, jednak na pierwszym miejscu powinna stać funkcjonalność. Zadbaj też o komfort pupila. Nawet obroże skórzane powinny być miłe w dotyku i nie wrzynać się w skórę - niewygodna obroża na pewno nie wpływa pozytywnie na chęć współpracy psa.

W przypadku mniejszych psów praktyczne rozwiązania nadal są w cenie, jednak dużo łatwiej jest znaleźć kolorowe obroże materiałowe, które będziesz mógł wybrać bez zwracania aż tak dużej wagi do wytrzymałości tworzywa. Mniejsze psy nie mają przecież tak dużej siły, jak ich więksi koledzy.

Obroża dla psa - Stylowe obroże skórzane, taśmowe, silikonowe

Oryginalne obroże wykonane z ciekawych materiałów bez wątpienia przyciągają wzrok do Twojego pupila podczas spacerów. W codziennym użytkowaniu ważniejsze są jednak aspekty praktyczne i to na nie warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności przy wyborze obroży. Wspólny spacer oznacza często zmoczenie obroży w deszczu, czy zabrudzenie jej błotem podczas zabawy, dlatego zwróć uwagę na łatwość czyszczenia produktów jeszcze przed zakupem.

Niezależnie od wielkości czworonoga obroża i smycz skórzana może być wyborem na lata. Skórzane akcesoria są jednak raczej drogie i by faktycznie po długim czasie użytkowania wyglądały jak nowe, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Obroże dla psów z materiałowej taśmy nie są może aż tak długowieczne, ale po zabrudzeniu możesz je po prostu wrzucić do pralki.

Obroże silikonowe z LED to jeszcze nowość, jednak decyduje się na nią coraz więcej właścicieli. Ich celem jest nie tyle przypięcie zwierzęcia do smyczy, ile przede wszystkim zapewnienie jego bezpieczeństwa przez poprawienie jego widoczności - to szczególnie ważne podczas ostatniego wieczornego spaceru. Zapięcie dodatkowej, świecącej obroży czworonogowi może uchronić go przed groźnym wypadkiem.

W naszym sklepie znajdziesz obroże dla psów o różnych potrzebach. Solidne i wytrzymałe, podkreślające charakter opiekuna i komfortowe nawet dla najbardziej delikatnego pieska. Zamówienie uzupełnij o smycz do kompletu, woreczki, saszetkę na przysmaki i treserki. To gotowy komplet na udany spacer z pupilem.

Materiał promocyjny