Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Które apteki w powiecie chrzanowskim zrobią bezpłatne testy na koronawirusa?

27.01.2022 13:00 | 12 komentarzy | 10 877 odsłon | Ewa Solak

AKTUALIZACJA

Tylko trzy placówki figurują na razie w bazie punktów serwisu internetowego ministerstwa zdrowia. Na ten moment w Polsce jest ich 105. Program miał się rozpocząć dzisiaj, ale nie ma szans tak szybko wystartować.
12
Które apteki w powiecie chrzanowskim zrobią bezpłatne testy na koronawirusa?
Na razie tylko dwie apteki na ziemi chrzanowskiej będą wykonywać bezpłatne testy na koronawirusa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od czwartku 27 stycznia, teoretycznie, istnieje możliwość wykonania bezpłatnych testów antygenowych w uprawnionych aptekach. Na razie chętnych aptek jest niewiele. W całym kraju 105.

W powiecie chrzanowskim zgłosiły się dwie placówki w Chrzanowie: apteka Diafar przy ul. Kościuszki 18 oraz apteka Seniora przy ul. Piłsudskiego 7 i Apteka 4 Pory Roku w Rynku. Na razie przygotowują się do przeprowadzania testów. Mają to zacząć robić w najbliższych dniach.

W pozostałych gminach na razie takich aptek w systemie brak.

Placówki muszą spełnić konkretne wymogi, m.in. dysponować pokojem opieki farmaceutycznej z odpowiednim wyposażeniem, m.in. umywalką czy stolikiem.

Badanie ma przeprowadzić farmaceuta, a wynik poznamy na miejscu w aptece. Będzie on umieszczony na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji moje IKP. Jeśli będzie negatywny, pacjent otrzyma Unijny Certyfikat COVID, ważny 48 godzin. W przypadku wyniku dodatniego pacjent będzie skierowany na izolację domową. Po 10 dniach otrzyma Krajowy Certyfikat COVID, świadczący o ozdrowieniu, przy czym będzie on ważny tylko w Polsce.

Aktualizowany wykaz aptek wykonujących bezpłatne testy na obecność koronawirusa dostępny jest TUTAJ

Czytaj również