Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Za trzy miesiące będą Dni Libiąża. Szykują się atrakcje

24.01.2022 10:00 | 4 komentarze | 8 858 odsłon | Marek Oratowski
Jeśli tylko ograniczenia epidemiczne na to pozwolą, pod koniec kwietnia po rocznej przerwie odbędą się Dni Libiąża.
4
Za trzy miesiące będą Dni Libiąża. Szykują się atrakcje
Mieszkańcy mają się znów spotkać na Placu Słonecznym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Święto miasta będzie połączone z otwarciem krytej pływalni, która planowana jest 28 kwietnia. Świętowanie ma potrwać do 3 maja.

- Musimy mierzyć siły na zamiary, bo na organizację dostaniemy 50 tysięcy złotych z wnioskowanych 150 tysięcy. Planujemy piknik rodzinny na Placu Słonecznym, na który przyjadą foodtrucki i wesołe miasteczko. Wystąpią zespoły Sztywny Pal Azji i Chłopcy z Placu Broni. Część ulicy przy basenie będzie zamknięta, by mieszkańcy mogli się swobodnie przemieszczać - opowiada Teresa Wojciechowska, dyrektor Libiąskiego Centrum Kultury.

Przypomnijmy, że ostatnie święto miasta odbyło w 2019 roku z okazji 50-lecia praw miejskich Libiąża. Na scenie umiejscowionej na Placu Słonecznym w dniach 15-16 czerwca wystąpili Kayah, Natalia Szroeder z zespołem i Rudi Schuberth z zespołem Tadeusza Leśniaka. W ubiegłym roku ze względu na przepisy epidemiczne impreza się nie odbyła. Przypomnijmy, że w sobotę 20 czerwca miał wystąpić idol nastolatek Dawid Kwiatkowski, w towarzystwie finalistek The Voice Kids. W tym samym dniu na scenie w planach był koncert Grzegorza Hyżego, znanego z takich przebojów, jak "O pani" i "Wstaję".

W niedzielę 21 czerwca mieszkańcy mieli usłyszeć bialoruski zespół prezentujący muzykę romską i kozacką. Gwiazdą wieczoru miał być Sebastian Riedel, syn nieżyjącego wokalisty zespołu "Dżem" Ryszarda Riedla. Planował zagrać z zespołem Cree największe przeboje "Dżemu" oraz nieznane utwory napisane przez swojego zmarłego przed 25 laty ojca.

Pod koniec marca zapadła decyzja o tym, że Dni Libiąża się nie odbędą. Jak tłumaczył burmistrz Jacek Latko, zaoszczędzone pieniądze miały zostać przeznaczone na walkę z koronawirusem oraz wsparcie lokalnych przedsiębiorców i utrzymanie miejsc pracy.

Organizatorzy liczą, że nie pojawią się ograniczenia, które uniemożliwią organizację takiej masowej imprezy w tym roku.