Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Pięć lat temu została zamordowana Helena Kmieć. W rodzinnym Libiążu pamiętali o wolontariuszce (WIDEO)

24.01.2022 08:30 | 7 komentarzy | 10 815 odsłon | Marek Oratowski
Helena Kmieć miała zaledwie 26 lat, gdy 24 stycznia 2017 roku zginęła od ciosów nożem w dalekiej Boliwii, gdzie pomagała zakładać ochronkę dla dzieci. W niedzielę w Libiążu były uroczysta msza święta i wspomnieniowy koncert.
7
Pięć lat temu została zamordowana Helena Kmieć. W rodzinnym Libiążu pamiętali o wolontariuszce (WIDEO)
Grób Heleny Kmieć na libiąskim cmentarzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Rodzina, przyjaciele oraz osoby, dla których jest wzorem i inspiracją, spotkały się w niedzielne popołudnie na libiąskim cmentarzu, by pomodlić się przy jej grobie. Potem w pobliskim kościele św. Barbary została odprawiona uroczysta msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. W homilii metropolita krakowski wspominał liczne talenty zmarłej wolontariuszki. Pięknie śpiewała, bardzo dobrze władała językiem angielskim i była laureatką wielu konkursów, ale nade wszystko pomagała. Uczestniczyła w kilku misjach, m.in. w Zambii. W dalekiej Boliwii została zamordowana podczas napadu na ochronkę dla dzieci, którą pomagałą zakładać. Zginęła od ciosów nożem.

Dzieliła się z innymi swoja wiarą w Boga i udowadniała, że „warto pięknie żyć". Właśnie taki napis widnieje na grobie honorowej obywatelki Libiąża. Ten tytuł władze miasta przyznały jej pośmiertnie. Po liturgii w LCK odbył się koncert zorganizowany przez Wolontariat Misyjny Salvator, w którym prężnie działała.

Obejrzyjcie nasze wideo będące wspomnieniem Heleny Kmieć. Zapoczątkowane przez nią dzieło kontynuuje fundacja jej imienia. 22-letni morderca rok po tragicznym zdarzeniu usłyszał wyrok. Ma spędzić w boliwijskim więzieniu 30 lat bez możliwości zwolnienia przed końcem odbywania kary.