Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

MKS Trzebinia urządził sobie trening strzelecki w meczu Koroną. Kolejny piłkarz ma odejść z klubu

22.01.2022 14:36 | 2 komentarze | 4 382 odsłony | Michał Koryczan
Zespół trzebińskiego MKS wygrał wysoko z Koroną Skawinki w swoim pierwszym zimowym sparingu.
2
MKS Trzebinia urządził sobie trening strzelecki w meczu Koroną. Kolejny piłkarz ma odejść z klubu
Patryk Mendela
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIŁKA NOŻNA

Sparingi

MKS Trzebinia - Korona Skawinki 7-1 (3-0)

Bramki dla MKS: Radosław Górka (10), Łukasz Sochacki (12), Łukasz Wierzba (28), testowany (56), Adrian Gałka (65), testowany (75), Łukasz Wierzba (85)

Trzebinia: testowany 1 - Ruczyński, Górka, Martyniak, Szczurek, Garlacz, Zybiński, testowany 2, Baran, Wierzba, Sochacki oraz Wróbel, Kalinowski, Sz. Kurek, testowany 3, Horawa, Barczyk, Gałka, testowany 4, Kowalik

Rywalem trzebińskiego czwartoligowca w pierwszym zimowy meczu kontrolnym był siódmy zespół pierwszej grupy wadowickiej A-klasy.

MKS nie dał szans niżej notowanemu przeciwnikowi, prowadzonemu przez Andrzeja Sermaka, byłego trenera m.in. Szczakowianki Jaworzno, LKS Żarki, Orła Balin, Jałowca Stryszawa i Garbarza Zembrzyce. Zespół z Trzebini wygrał 7-1.

- Najważniejsze, że zawodnicy wybiegali ten mecz. Co do skuteczności, to powinniśmy zdobyć dwa razy tyle bramek. Na tym etapie przygotowań nie to jest jednak najważniejsze. Zawodnicy nie mają jeszcze świeżości. Każdy sparing jest wartościowy. Czy gra się z lepszym, czy słabszym przeciwnikiem, do spotkania trzeba odpowiednio podejść. Jestem zadowolony, bo w tym meczu mogliśmy grać praktycznie przez cały czas wysokim pressingiem. Mimo skomasowanej obrony rywala, udawało się stwarzać okazje strzeleckie - mówi Wojciech Skrzypek, trener MKS.

Jak dodaje, w rundzie wiosennej w barwach jego zespołu nie zobaczymy środkowego pomocnika Kamila Stachowskiego (ze względu na studia) i najprawdopodobniej także napastnika Patryka Mendeli (z powodu obowiązków zawodowych).

W sobotnim sparingu w trzebińskiej drużynie wystąpiło czterech testowanych graczy: bramkarz, środkowy pomocnik, skrzydłowy i napastnik.

- Uważam, że zaprezentowali się pozytywnie. Skrzydłowy jest bardzo szybkim graczem. Natomiast pomocnik i napastnik są bardzo kreatywnymi zawodnikami, którzy na pewno podnieśliby jakość gry w środku pola. Chciałbym, aby cała czwórka dołączyła do kadry naszego zespołu - mówi Wojciech Skrzypek.


Przeczytaj również:

Falstart na Euro. Mikołaj Zastawnik i jego koledzy strzelali częściej, ale to Chorwacja wygrała z Polską

Piłkarz z Libiąża strzelił kapitalnego gola dla Wisły Kraków w meczu z Banikiem Ostrawa (WIDEO)

Mniej pieniędzy dla klubów sportowych w gminie Trzebinia

Wojewódzka konserwator zabytków zrezygnowała wkrótce po powołaniu

Wandal powybijał szyby w samochodzie na osiedlu w Trzebini

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany na drodze krajowej. Stracił prawo jazdy

Czytaj również