Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Plenerowa sesja fotograficzna członków grupy PRZEŁOMOWE Kadry (ZDJĘCIA)

22.01.2022 16:00 | 1 komentarz | 3 680 odsłony | red
Mroźny poranek w wolny dzień jakim jest niedziela dla większości osób byłby idealnym pretekstem do relaksu w domowym zaciszu. Dla większości, ale nie dla miłośników fotografii działających na grupie Przełomowe Kadry. To społeczność zrzeszająca osoby interesujące się „chwytaniem w kadr" otaczającego nas świata. Spotkamy tu zarówno zaawansowanych fotografów, jak również amatorów i początkujących, chcących zgłębić tajniki fotografii. Ta grupa jest dla ludzi na każdym poziomie umiejętności, pozwalając rozwijać się w każdym kierunku czy tematyce.
1
Plenerowa sesja fotograficzna członków grupy PRZEŁOMOWE Kadry (ZDJĘCIA)
fot. Elżbieta Musialik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inicjatorką tego pleneru była jedna z Grupowiczek Małgorzata Kindryk, która zaproponowała wspólne spędzenie czasu na wypadzie fotograficznym. Nie trzeba było długo czekać, aby dołączyły do niej kolejne osoby, w sumie kilkanaście. Szybko okazało się, że wśród wielu propozycji dotyczących miejsca spotkania, padł również pomysł aby dołączyła do pleneru modelka, potem druga, trzecia i w efekcie na spotkaniu pojawiły się cztery fantastyczne dziewczyny, które zaopatrzone w rewelacyjne sukienki uszyte przez Gosię dzielnie pozowały fotografującym mimo bardzo niskiej temperatury.
Jako miejsce i tło posłużył jeden z opuszczonych budynków stojący na terenie naszego powiatu. Urbexowy klimat pomieszczeń w połączeniu z pięknymi dziewczynami w eleganckich sukniach dał efekt zdjęciowy, którego chyba nikt z uczestników się nie spodziewał. Plener z oczywistych powodów zdominowały zdjęcia portretowe, ale wśród obecnych fotografów były również osoby specjalizujące się w fotografii architektury, wnętrz czy krajobrazów. Każdy mógł to spotkanie wykorzystać na swój styl, będąc dodatkowo zmotywowanym obecnością znajomych z grupy, można było przyglądnąć się jak pracują inni, z jakiej techniki korzystają, z jakiego sprzętu. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń z innymi entuzjastami fotografii.
Ogromne podziękowania dla modelek, którymi były: Wiktoria Trzaska, Marzena Harasiuk-Adamczyk, Bernadetta Gwóźdź i Ewelina Dyba. Wprowadziły prawdziwe ciepło do zdjęć powstających w mroźnych okolicznościach. A efekty tego spotkania można obejrzeć na zamieszczonych zdjęciach.
Grupa Przełomowe Kadry jest otwarta dla wszystkich chcących zagłębić się w świat fotografii, doskonalić swoje umiejętności, dzielić się z innymi swoimi pracami i osiągnięciami.