Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Worki big bag na gruz. Kiedy stosować?

19.01.2022 00:00 | 0 komentarzy | 1 011 odsłona | red

Materiał promocyjny

Worki big bag używane są powszechnie do składowania i wywozu gruzu, bo nadają się do tego celu znakomicie. Jak się jednak okazuje, można je też stosować w innych przypadkach. Jakich?
0
Worki big bag na gruz. Kiedy stosować?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Worki big bag - wytrzymałe i pojemne

Wykonując większe i mniejsze remonty, musimy gdzieś składować powstały w czasie prac gruz. Do tego celu wręcz stworzone są pojemne worki typu big bag. Są bardzo wytrzymałe, zapewniając, że niezależnie od odpadów, które się w nich znajdą, nie ulegną uszkodzeniom, jak rozerwanie, pęknięcie itd. Jak się jednak okazuje, na ich rewelacyjnych właściwościach poznali się też właściciele wielu różnych działalności (na przykład branża chemiczna, rolno-spożywcza itp.), gdzie w procesie produkcji powstaje mnóstwo odpadów i resztek produkcyjnych różnego rodzaju.

Bogata oferta worków

Nieprzypadkowo worki big bag są tak popularne i to nie tylko w branży budowlanej, ale też w innych obszarach działalności. O ich potencjalne świadczy między innymi to, że są dostępne w różnych wymiarach i wersjach. Umożliwia to dobór odpowiedniego - idealnie dopasowanego do potrzeb - rozwiązania. Można wybrać klasyczne worki big bag lub zdecydować się na trochę innego typu, na przykład wyposażone w leje spustowe lub wkłady foliowe, które gwarantują maksymalną szczelność. Warto wiedzieć, że różnią się one nie tylko pod kątem takich parametrów, jak rozmiar, uchwyty i detale, ale też pod względem materiału, z jakiego zostały wykonane.

Bez wątpienia najpopularniejsze są worki z tkaniny powlekanej. Praktyczne, niedrogie i odporne na wilgoć. Nie w każdej branży jednak są one właściwym wyborem, zwłaszcza w rolnictwie, bo nie nadają się do przechowywania produktów spożywczych i świeżych. Dla rolników więc odpowiednie są worki z tkaniny niepowlekanej. Co równie ważne, wybierając worek, zwracajmy też uwagę na to, jaki ma udźwig, zyskując dzięki temu pewność, że wytrzyma on obciążenie.

Co dodatkowo warto wiedzieć?

Jak już się dowiedzieliśmy, zastosowanie worków big bag jest bardzo szerokie, dlatego wiele osób wybiera właśnie je, zamiast kontenerów. Powiedzieliśmy o budownictwie i rolnictwie, gdyż omawiane worki idealnie nadają się do przechowywania i składowania gruzu i innych odpadów budowlanych, materiałów sypkich oraz pylistych, a także do transportu owoców warzyw.

Powinniśmy jednak pamiętać, by przed wyborem interesującego nas worka powiadomić firmę wynajmującą worki o tym, co będzie w nich magazynowane lub transportowane. Co jeszcze warto wiedzieć, korzystanie z worków jest banalnie proste. Ważne, by wybrać dla niego odpowiednie miejsce, czyli z łatwym dostępem, a jednocześnie takie, aby worek nie  przeszkadzał. To zwłaszcza istotne, gdy zamówiliśmy odbiór worka przez pojazd transportowy - musi mieć on swobodny dojazd. Gdy zostanie on napełniony, wystarczy tylko umówić się z firmą wywozową na jego odebranie. Co równie ważne, nie można przesadzać z ich wypełnianiem - odpady nie mogą wystawiać ponad krawędź worków.

Choć worki big bag są najczęściej używane do prac budowlanych, jako miejsce składowania gruzu i innych odpadów, to można je używać do szeregu innych zadań, zarówno gdy mowa o przechowywaniu, jak i transporcie. Są praktyczne, wytrzymałe i uniwersalne. Każdy, kto poszukuje worków big bag, powinien odwiedzić stronę neopak.pl/worki/worki-materialowe/worki-bigbag gdzie dostępna jest bogata oferta tego rodzaju produktów.

Materiał promocyjny