Piłkarze ręczni PMOS Chrzanów zajęli trzecie miejsce w prestiżowym turnieju Caban Cup (WIDEO, ZDJĘCIA)

15.01.2022 18:00 | 1 komentarz | 4 235 odsłony | Marek Oratowski
Szesnaście drużyn podzielonych na dwie kategorie wiekowe walczyło w piątek i sobotę w halach sportowych w Chrzanowie i Libiążu w ogólnopolskim turnieju Caban Cup. Gospodarzom udało się wskoczyć na podium.
1
Zawodnik PMOS-u atakuje na bramkę Płocka

Na parkiecie pojawiły się mocne zespoły młodzików (rocznik 2008 i młodsi) oraz chłopców (2010 i młodsi). W starszej kategorii triumfowali szczypiorniści Sparty Oborniki. W finale 26-20 pokonali rywali z Wisły Płock. Chrzanowianie, którzy zajęli w grupie drugie miejsce (przegrali tylko z Obornikami) w półfinale musieli uznać wyższość ekipy z Płocka. Za to w spotkaniu o trzecie miejsce pokonali Kusego Kraków 25-22.

Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik PMOS-u Szymon Romański. Trener Leszek Wójcik na tle silnych rywali był zadowolony z postawy swoich graczy i miejsca na podium.

W młodszej kategorii triumfowali szczypiorniści Zrywu Chorzów. W finale wygrali 17-11 z ASPR Zawadzkie. Zespół PMOS I po przegranej z Grodkowem 11-15 zajął czwarte miejsce. Najlepszym zawodnikiem zespołu został Stanisław Kucia. Ekipy PMOS II i SP nr 1 Chrzanów zajęły dalsze lokaty.

Obejrzyjcie wideo i zdjęcia z 17. edycji turnieju.