Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Wolumetria twarzy - co musisz wiedzieć o zabiegu?

17.12.2021 01:43 | 0 komentarzy | 2 285 odsłony | red

Materiał promocyjny

Wolumetria to zabieg polegający na modelowaniu i liftingu konturów twarzy. Umożliwia kompleksowe odmłodzenie twarzy, nie tylko na drodze wygładzenia zmarszczek, ale także zredukowania wiotkości skóry i utraty objętości twarzy. W zabiegu wolumetrii wykorzystywany jest wypełniacz zawierający kwas hialuronowy lub biostymulujący hydroksyapatyt wapnia. O wyborze preparatu decyduje lekarz podczas konsultacji, uwzględniając stan skóry i oczekiwany efekt. Kiedy warto zdecydować się na zabieg wolumetrii? Zapytam o to eksperta medycyny estetycznej W klinice Neonia w Krakowie.
0
Wolumetria twarzy - co musisz wiedzieć o zabiegu?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Pojawienie się zmarszczek jest jednym z najbardziej oczywistych znaków starzenia się skóry. Poważniejsze zmiany dotyczą wyglądu całej twarzy, która w efekcie ścieńczenia i zwiotczenia skóry traci młodzieńcze rysy, zaburzeniu ulega jej owal. Czy to nieuniknione?

 

Procesy starzenia postępują z roku na rok i nie można ich zatrzymać. Wszyscy wiemy, że starzenie się obejmuje skórę i wpływa negatywnie na jej kondycję. Z wiekiem spada synteza kolagenu i elastyny, a także kwasu hialuronowego, co przekłada się na ścieńczenie skóry, utratę jędrności i pojawienie się zmarszczek. Ale starzenie się nie obejmuje tylko skórę - na twarzy widoczny staje się zanik podskórnej tkanki tłuszczowej oraz mięśni. Przez to cała twarz wygląda na starszą i bardziej zmęczoną, policzki tracą objętość i kształt, ich opadaniu towarzyszy powstanie chomiczków oraz bruzd nosowo - wargowych i bruzd marionetek.  A owal twarzy i linia żuchwy ulegają rozmyciu.

 

- W jaki sposób medycyna estetyczna może nam pomóc w spowolnieniu tych niekorzystnych zmian?

 

Wszyscy starzejemy się inaczej, choć w różnym stopniu u większość ludzi stwierdzi utratę objętości z tych samych miejsc - takich jak czoło, skronie, powieki, policzki, podbródek, linia żuchwy czy okolica ust. Aby osiągnąć naturalny i harmonijny wygląd, najlepiej jest zająć się zmianami związanymi z wiekiem na całej twarzy, zamiast skupiać się na poszczególnych jej elementach. Przywracając objętość w określonych obszarach, możliwe jest stworzenie naturalnego rezultatu, czyli naturalnego i harmonijnego wyglądu. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu pod skórę odpowiednich wypełniaczy.

 

- Dlaczego warto poddać się zabiegowi wolumetrii twarzy?

 

Główną zaletą wolumetrii jest to, że jest to zabieg niechirurgiczny, trwający około godziny, praktycznie nie wymagający rekonwalescencji. Podczas gdy lifting chirurgiczny głównie poprawia żuchwę i obszar szyi, lifting wolumetryczny poprawia każdy aspekt starzenia się twarzy, w tym czoło, powieki, policzki i usta, a także głębsze linie i zmarszczki, których normalnie nie poprawiłby zabieg chirurgiczny. Niewątpliwą zaletą zabiegu jest jego znikoma inwazyjność - wymagane jest wykonanie jedynie kilku nakłuć.

 

- Jak przebiega zabieg wolumetrii z zastosowaniem wypełniaczy?

 

Lekarz określa te miejsca, w których konieczne jest dodanie objętości i odpowiednie wymodelowanie, po czym wybrany wypełniacz jest wprowadzany przy pomocy cienkiej igły. Jeśli osiągnięty ma być wyłącznie efekt wolumetryczny, wówczas używany jest wypełniacz z kwasem hialuronowym. Jeśli natomiast występuje znaczna wiotkość skóry i osłabienie jej struktury, można użyć hydroksyapatytu wapnia, który zapewnia nie tylko efekt wypełnienia, ale także biostymulacji skóry na drodze pobudzenia syntezy kolagenu. Ostateczny efekt zabiegu ocenić można po 2 - 3 tygodniach od zabiegu. Efekty zabiegu wolumetrii utrzymują się przez kilkanaście miesięcy.

 

Zabieg trwa kilkadziesiąt minut i wykonywany jest po znieczuleniu skóry kremem. Określona objętość wypełniacza wprowadzana jest w wybrane partie twarzy. Po zabiegu w miejscu iniekcji może pojawić się niewielkie zasinienie, które ustępuje samoistnie wciągu 2 - 3 dni. Obszar zabiegowy należy utrzymywać w czystości, unikać podrażniania skóry, przez kilka dni warto powstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego, opalania czy korzystania z sauny lub basenu.

 

- A jakie zastosowanie w medycynie estetycznej znajdują nici PDO?

 

Nici PDO pozwalają na podciągnięcie zwiotczałej skóry, dzięki czemu zredukowana zostaje widoczność głębokich zmarszczek i bruzd, a także opadających policzków czy kącików ust, opadających brwi i powiek czy chomiczków. Nici PDO wykonane są z biodegradowalnego tworzywa, które jest doskonale tolerowane przez organizm. Nici wyposażone są w drobne haczyki, dzięki którym zakotwiczają się w skórze i podciągają ją w pożądane położenie. Procedura implantacji nici jest bardzo prosta - są one wprowadzane pod skórę przy pomocy cienkiej kaniuli, a jedynym śladem po zabiegu są niewielkie nakłucia. Efekt działania nici PDO jest dwutorowy. Z jednej strony nici mechanicznie podciągają skórę, a z drugiej - wokół nici powstaje siateczka nowo zsyntetyzowanych włókien kolagenowych, które tworzą mocne „rusztowanie” dla skóry. Dzięki takiemu kompleksowemu działaniu efekty zabiegu z nićmi PDO utrzymują się nawet przez dwa lata.

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką medycyny estetycznej Neonia

Materiał promocyjny