Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Skup samochodów używanych: Jakie samochody przyjmuje?

02.12.2021 17:32 | 0 komentarzy | 1 362 odsłona | red

Materiał promocyjny

Każdy samochód, który wyjechał z salonu lub od dealera jest samochodem używanym. Jednak nie każdy przy pierwszej zmianie właściciela trafi do skupu. Wynika to z faktu, iż mówiąc o samochodach używanych firmy specjalizujące się w skupie pojazdów najczęściej odnoszą się do samochodów starych, a także pojazdów, których z różnych względów właściciel nie jest w stanie sprzedać na własną rękę. Jakie w takim razie pojazdy możemy oddać do skupu?
0
Skup samochodów używanych: Jakie samochody przyjmuje?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jaki pojazd kwalifikuje się do sprzedaży w skupie?

W zależności od profilu prowadzonej działalności skup samochodów używanych może się zainteresować samochodem relatywnie młodym, ale najczęściej będzie kierował swoją ofertę do właścicieli pojazdów co najmniej kilkunastoletnich, których szanse na sprzedaż bezpośrednią są bardzo małe. Równocześnie skup samochodów używanych będzie zainteresowany pozyskaniem samochodów powypadkowych – w tym aspekcie rocznik pojazdu będzie działał  na korzyść sprzedającego, im nowszy samochód będziemy sprzedawać, tym większe szanse mamy na korzystną ofertę. Wynika to m.in. z możliwości sprzedaży nieuszkodzonych części jako używanych części zamiennych lub też dalszej odsprzedaży całego wraku firmie/osobie zainteresowanej jego naprawą i użytkowaniem/sprzedażą.

Jaki pojazd warto oddać do skupu?

Skup samochodów używanych to doskonała alternatywa dla właścicieli samochodów:

  • sprawnych, ale wiekowych i wysłużonych,
  • niesprawnych wymagających transportu na lawecie,
  • bez aktualnych badań technicznych umożliwiających poruszanie się w ruchu ulicznym,
  • powypadkowych, których koszty naprawy przewyższają wartość pojazdu.

Jakie zalety niesie za sobą skorzystanie z oferty skupu?

Dobry skup samochodów używanych oferuje nam kompleksową obsługę – od bezpłatnej wyceny pojazdu (Większość firm stawia na indywidualną wycenę samochodu, w ramach której pod uwagę bierze się szereg czynników decydujących do dalszych możliwych ścieżkach postępowania z danym samochodem – odsprzedaży, naprawie, demontażu na części, recycylingu i złomowaniu), aż po zapłatę w gotówce.

Do największych zalet współpracy ze skupem aut należy wskazać:

  • szybkość działania (na wycenę nie musimy długo czekać, a po jej zaakceptowaniu transakcję możemy sfinalizować praktycznie od ręki),
  • możliwość organizacji transportu samochodu unieruchomionego, wraku, pojazdu bez ważnych badań technicznych,
  • ograniczenie do minimum formalności związanych ze sprzedażą/zakupem samochodu.

Część skupów oferuje również sprzedaż samochodów używanych. W przypadku tego typu firm stary samochód – niezależnie od marki, modelu, rocznika, przebiegu i stanu – możemy pozostawić w rozliczeniu, a ze skupu wyjechać sprawnym pojazdem z aktualnymi badaniami technicznymi.

Materiał promocyjny