Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Czy drzwi przesuwne sprawdzą się w każdym wnętrzu?

02.12.2021 17:14 | 0 komentarzy | 1 733 odsłona | red

Materiał promocyjny

Szukasz drzwi, które będą efektowne i stylowe, ale jednocześnie nie będą zajmować dużo miejsca? Postaw więc na drzwi przesuwne. To rozwiązanie zyskuje ostatnio coraz większą popularność. Czy sprawdzi się jednak u każdego? Sam zobacz!
0
Czy drzwi przesuwne sprawdzą się w każdym wnętrzu?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drzwi przesuwne to fantastyczna alternatywa dla klasycznych drzwi skrzydłowych. Zajmują znacznie mniej miejsca, pozwalają tworzyć nowatorskie i funkcjonalne rozwiązania przestrzenne, a poza tym wyglądają bardzo nowocześnie i stylowo. To zresztą i tak nie wszystkie ich zalety. Czy drzwi przesuwne sprawdzą się jednak w każdym wnętrzu? O tym przekonasz się już za chwilę. Sprawdź, kiedy będzie to dobre rozwiązanie i zobacz, jak wybrać idealne drzwi przesuwne do pokoju i nie tylko.

Kiedy warto wybrać drzwi przesuwne?

Konstrukcja drzwi przesuwnych jest bardzo charakterystyczna, ponieważ pozwala ona ich pracę w systemie przesuwania w linii poziomej. Oznacza to, że otwieranie i zamykanie drzwi w ogóle nie zajmuje miejsca. Tym samym, drzwi przesuwne to przede wszystkim doskonałe rozwiązanie do małych oraz wąskich wnętrz.

To także idealny wybór, jeśli przejście ulokowane jest w kłopotliwym miejscu. Zwykłe drzwi blokują Ci drogę? A może nieustannie zahaczasz nimi o jakiś mebel lub nie możesz ich całkiem otworzyć, ponieważ ustawienie pokoju na to nie pozwala? Zamień je na drzwi przesuwne — z nimi nie ma takich problemów.

Drzwi przesuwne do pokoju warto wybrać także wtedy, gdy chcesz w ciekawy sposób podzielić przestrzeń użytkową. Twoja kuchnia połączona jest z pokojem dziennym? Dzięki drzwiom przesuwnym z łatwością oddzielisz od siebie te dwa pomieszczenia. A jeśli tylko zechcesz znów cieszyć się przestrzennością, wystarczy, że po prostu rozsuniesz drzwi.

W jakich wnętrzach sprawdzą się drzwi przesuwne?

Możliwości zastosowań drzwi przesuwnych jest naprawdę wiele. Właściwie można śmiało stwierdzić, że sprawdzą się one dosłownie wszędzie. Nie ma chyba miejsca, w którym mogłyby okazać się one niefunkcjonalne, czy niepraktyczne.

Drzwi przesuwne pokojowe wykorzystasz w domu na wiele sposobów. Z powodzeniem zastąpią zwykłe drzwi oraz pomogą Ci stworzyć ciekawe rozwiązania. W sypialni możesz z ich pomocą oddzielić przestrzeń na garderobę. W pokoju dziennym wydzielisz zaś dwie strefy — jadalnianą i wypoczynkową.

Warto zauważyć, że doskonałym pomysłem są też drzwi przesuwne do pokoju dziecięcego. Łatwo się je otwiera i nie tworzą ryzyka zatrzaśnięcia. Dzięki temu są w pełni bezpieczne.

Drzwi przesuwne naścienne czy w kasecie — jakie drzwi przesuwne wybrać?

Drzwi przesuwne dostępne na rynku występują w wielu wariantach, różniących się między sobą przede wszystkim sposobem montażu. Pod tym względem wyróżniamy przede wszystkim drzwi przesuwne naścienne i chowane w ścianie.

Drzwi przesuwne naścienne są mocowane do specjalnej szyny montowanej bezpośrednio na ścianie. Umieszcza się ją nad wejściem. Jej długość umożliwia swobodne przemieszczanie się po niej skrzydła tak, by można było swobodnie zakryć oraz odsłonić przejście. System naścienny jest bardzo łatwy w montażu i można zastosować go niemal w każdym wnętrzu. Nie sprawdzi się jedynie w bardzo wąskich pomieszczeniach.

Drzwi chowane w ścianie to z kolei system kasetowy. Polega on na tym, że cały mechanizm ukryty jest wewnątrz ściany. Dzięki temu, po wsunięciu, drzwi są całkowicie niewidoczne, co tworzy bardzo ciekawy efekt, który szczególnie świetnie sprawdzi się w przypadku minimalistycznych wnętrz.

Materiał promocyjny