Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Paczki do Anglii: sprawdź o jakich zasadach musisz pamiętać przy pakowaniu przesyłek!

29.11.2021 19:36 | 0 komentarzy | 2 555 odsłony | red

Materiał promocyjny

Wysyłanie paczki do Anglii po Brexicie odbywa się na nowych zasadach. W związku z tym osoby, które często korzystały z tej usługi i nadal chcą po nią sięgać, powinny poznać wprowadzone zmiany i uwzględnić je przy pakowaniu przesyłek. Jest to o tyle istotne, że ich nieprzestrzeganie może grozić zatrzymaniem paczki, a nawet jej konfiskatą, zniszczeniem i karami finansowymi. Co warto wiedzieć przed nadaniem paczki do tego kraju?
0
Paczki do Anglii: sprawdź o jakich zasadach musisz pamiętać przy pakowaniu przesyłek!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Przewóz paczek do Anglii a cło

Jedną z najistotniejszych zmian, jakie objęły przewozy paczek do Anglii, jest obowiązek przejścia przesyłek przez odprawę celną. Wprawdzie nie każda paczka jest otwierana i szczegółowo sprawdzana, jednak wszystkie są prześwietlane. Jeśli jakikolwiek szczegół wzbudzi wątpliwości celnika, może on zatrzymać przesyłkę. Jest to istotne z uwagi na listę towarów zakazanych. Wkładając do przesyłki metalowy pistolet zabawkę dla dziecka, czy butelkę domowej nalewki, należy rozważyć możliwe konsekwencje.

Odprawa celna jest też związana z koniecznością wniesienia dodatkowych opłat oraz ewentualnej opłaty podatku VAT. Zwolnione są z niej jednak prywatne paczki do Anglii, których wartość nie przekracza 45 EUR (39 GPB). Komponując zawartość przesyłki, warto wziąć to pod uwagę i nie umieszczać w niej drogich zabawek czy innych przedmiotów o dużej wartości. Jeśli kupiłeś wartościowe prezenty, lepiej je podzielić i dwukrotnie zlecić przewóz paczek do Anglii w kilkudniowych odstępach.

 

Usługi kurierskie Anglia-Polska wygodnie z serwisem

Po Brexicie usługi kurierskie Anglia-Polska wiążą się z dodatkowymi formalnościami. Obowiązkiem jest przede wszystkim wypełnienie deklaracji celnej. Nadając przesyłkę w serwisie Euro-Paka, nie tylko wyślesz najtańsze paczki do Anglii, ale też łatwo dopełnisz wszystkich obowiązków. Firmy przewozowe oferujące przewóz paczek do Anglii w serwisie upraszczają tę czynność i częściowo wyręczają klienta.

Wypełnienie deklaracji celnej będzie wymagać od Ciebie znajomości kilku zasad. Jedną z najważniejszych jest sposób wyszczególnienia zawartości paczki oraz wycena znajdujących się w niej przedmiotów. Firmy wożące paczki do Anglii zalecają, aby nie zawyżać tej wartości, uwzględniając w niej między innymi zużycie. Dzięki temu można uniknąć wspomnianego wcześniej przekroczenia wartości paczki do Anglii i konieczności opłacenia podatku VAT.

 

Szybka paczka do Anglii - jak ją dobrze zapakować?

Pakowanie paczek do Anglii to nie tylko staranne dobranie zawartości, z uwzględnieniem towarów zakazanych i tych objętych cłem. Paczkę trzeba również fizycznie zapakować, czyli przygotować do transportu zgodnie z zasadami przewoźnika. Aby je spełnić:

  • zadbaj, aby gabaryty wysyłanych przedmiotów mieściły się w wymaganiach firmy,
  • postaraj się o solidny karton to zapakowania wszystkich rzeczy,
  • po umieszczeniu w nim zawartości wypełnij puste przestrzenie folią bąbelkową,
  • delikatne przedmioty owiń pojedynczo papierem lub folią,
  • karton zaklej taśmą pakową i owiń folią stretch,
  • dodatkowo zabezpiecz taśmą wszystkie krawędzie i łączenia,
  • naklej etykietę adresową i inne ewentualne naklejki informacyjne.

Odpowiednie zaadresowanie etykiety jest ważne dla kuriera, gdyż pozwala mu szybko i sprawnie dotrzeć na miejsce. W większości firm kurier sam przywozi odpowiedni wydruk po wypełnieniu go przez Ciebie na stronie internetowej.

Jeśli wysyłasz bliskim prezenty na święta, pamiętaj o tym, aby zrobić to odpowiednio wcześnie. Zapoznaj się też z listą przedmiotów zabronionych w transporcie kurierskim. Dzięki temu unikniesz problemów z zatrzymaniem i konfiskatą paczki oraz dodatkowymi konsekwencjami. Jest to istotne, gdyż na liście rzeczy zakazanych jest żywność. Dlatego nie możesz podarować bliskim na święta szynki własnego wyrobu czy domowego wypieku.


Materiał promocyjny