Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Terapia manualna w Krakowie - na czym polega?

29.11.2021 19:16 | 0 komentarzy | 1 569 odsłona | red

Materiał promocyjny

Nieprawidłowości, których podłożem są urazy ortopedyczne i neurologiczne mogą zostać zniwelowane za pomocą terapii manualnej. Stosuje się wówczas różnego rodzaju techniki zmniejszające ból i prowadzące do znacznie szybszej regeneracji uszkodzonych komórek i tkanek. Wiele urazów skutecznie utrudnia codzienne funkcjonowanie i powoduje uciążliwy ból, poszukuje się więc uniwersalnego rozwiązania.
0
Terapia manualna w Krakowie - na czym polega?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Terapia manualna w Krakowie

Każdy powinien zdawać sobie sprawę, że terapia manualna w Krakowie przeprowadzana jest w całkowitej zgodzie z fizjologią ludzkiego ciała. Nie jest więc inwazyjną metodą leczenia schorzeń o podłożu ortopedycznym i neurologicznym. Do rozpoczęcia leczenia odwracalnych zaburzeń niezbędne jest badanie, rozpoznanie oraz ich ocena. Terapia manualna ma na celu przywrócenie stawom i poszczególnym partiom kręgosłupa fizjologicznej ruchomości. Bardzo ważne jest ponadto uwolnienie pacjenta od bólu uniemożliwiające normalne poruszanie się i funkcjonowanie. Plan terapii jest ustalany indywidualnie, po uprzednim rozróżnieniu pojawiających się zaburzeń w strukturach stawów. Głównymi wskazaniami do skierowania na terapię manualną w Krakowie jest ból kręgosłupa, a także zdiagnozowanie uszkodzeń tkanek miękkich lub miejsc w okolicy stawów. Objawów może być znacznie więcej, choćby urazy sportowe, nerwobóle, zwyrodnienia, czy przewlekłe zmęczenie. W każdym przypadku dostosowuje się  pod względem indywidualnym cały program terapii manualnej. Dostosowuje się każdorazowo do potrzeb pacjenta i jego ogólnego stanu zdrowia.

 

Kiedy uzasadnia się wdrożenie terapii manualnej?

W dzisiejszych czasach dolegliwości związane z układem ruchu i kręgosłupem są bardzo powszechne, wśród przyczyn znajduje się prowadzenie siedzącego trybu życia. Szkodliwe jest także długotrwałe przebywanie w tej samej pozycji, czasami urazy dotykają sportowców. Takie problemy można rozwiązać, pod warunkiem wdrożenia właściwego toku leczenia, najlepszym jest zdecydowanie terapia manualna w Krakowie, która ma za zadanie wspomóc w powrocie do pełnej sprawności. Zastępczą nazwą jest chiropraktyka, polega na wykonaniu masażu, do którego opracowano specjalną formułę jego wykonania. Poza tym wykorzystuje się inne techniki ucisku, chwytów pomagające w leczeniu urazów stawów i kręgosłupa. Największą zaletą jest bezpieczeństwo tej metody, zwłaszcza, że przebieg uzależniony jest od konkretnego przypadku, czyli całkowicie indywidualnie. Wszystkie bóle zlokalizowane w pobliżu kości ogonowej, krzyża, lędźwi są wskazaniem do rozpoczęcia terapii manualnej. Są nimi również częstomocz, rwa kulszowa, uporczywe migreny, wady postawy i zaburzenia snu. Poza wspomnianym powyżej masażem stosuje się techniki manipulacji, mobilizacji i neuromobilizacji. W zależności od dolegliwości, terapia manualna  w Krakowie może przebiegać inaczej. Co do zasady przyjmuje się postawę siedzącą lub leżącą, ale w uzasadnionych przypadkach obowiązują inne wytyczne. Rehabilitant wykonuje szybkie i zdecydowane uciśnięcia uszkodzonych punktów na kręgosłupie.

Materiał promocyjny