Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Ekonomiczne ogrzewania - ekogroszek

29.11.2021 19:13 | 0 komentarzy | 5 054 odsłon | red

Materiał promocyjny

Czy wiesz, że koszty związane z ogrzewaniem są jednymi z największych, jakie z tytułu utrzymania ponosi każde gospodarstwo domowe? Nic dziwnego, że inwestorzy szukają ekonomicznych rozwiązań, dzięki którym będą mogli generować oszczędności. Jednym z najpopularniejszych sposobów na tanie ogrzewanie domu jest wykorzystywanie ekogroszku. Poznaj największe zalety tego rodzaju opału.
0
Ekonomiczne ogrzewania - ekogroszek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co to jest ekogroszek?

Zanim poznasz najważniejsze walory tego materiału opałowego, warto przybliżyć jego definicję. Ekogroszek wytwarzany jest z węgla kamiennego lub brunatnego, a jego cechą charakterystyczną jest drobna postać granulek. Niegdyś uznawany za odpad, dzisiaj cieszy się ogromną popularnością.

Zalety ekogroszku

Korzyści, jakie zyskuje inwestor w ramach wykorzystywania piecu dostosowanego na ekogroszek jest wiele. Przede wszystkim uznaje się, że ogrzewanie domu przy jego użytkowaniu jest wtedy nawet o 40% tańsze, aniżeli stosowanie w tym celu gazu lub oleju.

Co więcej, nowoczesne piece na ekogroszek są pełne innowacyjnej technologii. W praktyce ich działanie jest nie tylko ekologiczne, ale i automatyczne, a więc bezproblemowe w obsłudze.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że ze wszystkich tych właściwości ekogroszku udaje się czerpać korzyści tylko wtedy, gdy inwestor dobierze odpowiedni piec. W tym aspekcie znaczenie ma nie tylko powierzchnia nieruchomości, ale także jej stan. Przykładowo, stary dom, który powstał zgodnie z dawną sztuką budownictwa, wymaga pieca o większej mocy, aniżeli nieruchomość nowa, dobrze zabezpieczona ociepleniem.

Ekogroszek a inne materiały opałowe

Dlaczego warto wybrać ekogroszek, chociaż węgiel jest przecież znacznie tańszy? Skąd wynika opłacalność stosowania tego materiału? Okazuje się, że ogrzewanie węglem jest nie tylko szkodliwe dla środowiska i coraz częściej wręcz zakazywane. Węgiel w tradycyjnej postaci nie wykazuje tak dobrej sprawności spalania, co ekogroszek. Chodzi o to, że ekogroszku zużywa się znacznie mniej, aby utrzymać ciepło w domu. Finalnie inwestycja w piec na ekogroszek i zakup tego opału jest rozwiązaniem znacznie bardziej ekonomicznym. Ekogroszek jest też znacznie tańszy od gazu i oczywiście od prądu, a oszczędności wyliczać można rzędu nawet kilku tysięcy złotych w skali roku.

O tym warto wiedzieć

Jeśli zdecydujesz się na ogrzewanie domu ekogroszkiem, pamiętaj, aby wybierać tylko surowiec najlepszej jakości, od producenta, który może przedstawić odpowiednie certyfikaty. To ważne nie tylko ze względu na osiąganie rzeczywistych oszczędności finansowych z tytułu generowania ciepła w gospodarstwie domowym. Najlepszej jakości ekogroszek spełnia wszelkie normy dotyczące emisji spalin i ich wydzielania do otoczenia. Jakościowy materiał pozwala też zachować wieloletnią żywotność kotła opałowego oraz będzie sprzyjać bezproblemowej obsłudze. Warto wiedzieć, że dobrej jakości ekogroszek po spaleniu pozostawia dosłownie śladowe ilości popiołu, dzięki czemu ten materiał opałowy jest też po prostu wygodny dla domowników.

Materiał promocyjny