Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jak przygotować się do przymiarki sukni ślubnej?

29.11.2021 19:10 | 0 komentarzy | 1 568 odsłona | red

Materiał promocyjny

Wybór ślubnej kreacji to jeden z najbardziej emocjonujących elementów ślubnych przygotowań. Jest to także często bardzo stresująca dla wielu kobiet chwila, które towarzyszą wątpliwości, czy uda im się znaleźć suknię, która idealnie spełni ich oczekiwania, będzie pasowała do ich sylwetki, a jej koszt zmieści się w założonym budżecie. Do wizyty w salonie suknie ślubnych warto podejść jednak ze spokojem, bez zbędnego stresu zapoznać się z dostępną ofertą oraz pomierzyć wszystkie sukienki, które nam się spodobają. Potrzebny spokój zapewni nam odpowiednie przygotowanie do wizyty, w którym warto uwzględnić kilka elementów.
0
Jak przygotować się do przymiarki sukni ślubnej?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak umówić się na przymiarki w salonie sukien ślubnych?

Wizyta w salonie sukien ślubnych różni się pod wieloma względami od odwiedzania „zwykłych” sklepów odzieżowych. Po pierwsze, warto zarezerwować termin, w którym po raz pierwszy pojawimy się w danym salonie. Jest to dobra praktyka, która zagwarantuje nam pełną dostępność obsługi salonu tylko dla nas, wystarczającą ilość czasu na poznanie oferty i przymiarki poszczególnych modeli, a także spokój tak potrzebny w czasie wyboru weselnej kreacji. Aby umówić się na wizytę, wystarczy zadzwonić do wybranego salonu i ustalić pasujący nam termin.

Na pierwsze przymiarki warto wybrać się z bliską nam osobą. Mama, siostra, przyjaciółka lub przyszła teściowa dodadzą nam otuchy oraz pomogą w wyborze sukni, która najlepiej wygląda na naszej sylwetce. Korzystając ze wsparcia zaprzyjaźnionej kobiety, warto jednak pamiętać, że to my decydujemy o ostatecznym wyborze. Ufajmy więc swojej intuicji i poczuciu estetyki, które zawsze wskażą nam najlepszy wybór. Osoby postronne mogą pomóc w wyborze pomiędzy dwoma opcjami, kiedy naprawdę nie wiemy, na którą z nich postawić, jednak ich głos nie może przeważać nad naszym.

Jak ubrać się na pierwszą przymiarkę?

Odwiedzając salon sukien ślubnych warto odpowiednio się przygotować także pod względem stroju. Tego dnia starajmy się nie nakładać zbyt mocnego makijażu, który mógłby zabrudzić mierzone kreacje i narazić nas na uwagi ze strony obsługi sklepu. Delikatny makijaż wykonany za pomocą niebrudzących kosmetyków lub zwracanie bacznej uwagi na okolice twarzy podczas zakładania sukienek to najlepsza opcja postępowania w trakcie pierwszych przymiarek. Dobrą praktyką jest także założenie bezszwowej, cielistej bielizny, która nie będzie odznaczała się pod białą sukienkę. Jeśli wiemy już, że nasz wymarzony model posiada np. odsłonięte ramiona, wybierzmy biustonosz bez ramiączek, który pozwoli uzyskać najlepsze efekty wizualne stylizacji już w trakcie mierzenia poszczególnych modeli.

Dobrą praktyką, która wciela w życie wiele przyszłych panie młodych odwiedzających salon sukien ślubnych, jest zabranie ze sobą butów o takiej wysokości obcasa, jaki planujemy założyć na siebie w dniu ślubu. Nie muszą być to koniecznie docelowe buty ślubne, lecz także każdy inny model (najlepiej jednak w jasnej kolorystyce), który mamy w szafie i w którym czujemy się maksymalnie komfortowo. Pozwoli to zobaczyć, jak cała stylizacja będzie prezentowała się wraz z butami oraz przy okazji ocenić, czy wybrana wysokość obcasa pasuje do sukienki.

Materiał promocyjny