Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

We wtorek do Krzeszowic ma przyjechać Michał Wiśniewski. Zaangażował się w pomoc

29.11.2021 08:00 | 3 komentarze | 6 519 odsłon | Ewa Solak
30 listopada w ramach akcji szafowanie.pl na plac targowy przyjedzie znany polski wokalista. Chce wesprzeć Lenkę Malatyńską z Krzeszowic.
3
We wtorek do Krzeszowic ma przyjechać Michał Wiśniewski. Zaangażował się w pomoc
We wtorek na placu targowym w Krzeszowicach odbędzie się akcja charytatywna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziewczynka ma o 14 cm krótszą jedną nogę. Nastolatka urodziła się z wadą wrodzoną. Jeszcze ma szansę na normalność. Ta jednak sporo kosztuje.

To, czego nie byli w stanie naprawić polscy lekarze, chce dokonać kanadyjski chirurg ortopeda - dr Dror Paley.
Operacja nie jest refundowana przez NFZ, dlatego liczy się każde wsparcie.

W zbiórkę włączyli się uczniowie ze szkoły Lenki - SP 1 w Krzeszowicach, a także przyjaciele i znajomi.
W pomoc zaangażował się też Michał Wiśniewski, poprzez akcję szafowanie.pl. Organizują ją: Fundacja PO P1ERWSZE oraz Mojafundcja.pl.

30 listopada na Palcu Targowym w Krzeszowicach w godzinach 13-17 będzie można oddać niepotrzebne, ale nadające się do użytku ubrania, koce, pościel, firanki, ręczniki. Po ich odbiór razem z organizatorami akcji przyjedzie piosenkarz Michał Wiśniewski.

Lenka jest podopieczną Fundacji Zdążyć z Pomocą. Na jej konto można dokonywać wpłat na operację. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 tytułem: 38207 Malatyńska Lena darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Zbiórka prowadzona jest również na stronie zrzutka.pl - Na operację Lenki walka o sprawną nogę. Z kolei na FB - Walczymy o sprawność Lenki prowadzone są licytacje na jej rzecz.