Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

W obecności kamer trwa zasypywanie wielkiej dziury w ziemi w Trzebini. „Mogłyby się tam zmieścić dwa domy” (WIDEO, ZDJĘCIA)

26.11.2021 12:47 | 8 komentarzy | 18 091 odsłon | Marek Oratowski
Od piątkowego rana na działkach w Trzebini-Gaju trwa wzmożony ruch. Ciężarówki przywożą ziemię, którą zasypywany jest wielki lej, jaki powstał kilka dni temu. Na miejsce przyjechało sporo dziennikarzy.
8
W obecności kamer trwa zasypywanie wielkiej dziury w ziemi w Trzebini. „Mogłyby się tam zmieścić dwa domy” (WIDEO, ZDJĘCIA)
Proces zasypywania zapadliska obserwował właściciel działki Tadeusz Gawiak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Jak nam powiedział właściciel działki Tadeusz Gawiak (był naocznym świadkiem), nie tylko działkowcy, ale także mieszkańcy okolicznych domów boją się o swoje życie, zdrowie i mienie. To nie pierwsze takie zdarzenie, gdy w okolicy powstała wyrwa w ziemi. Ta jednak jest największa. Może mieć nawet 20 metrów średnicy. To efekt zatapiania kopalni Siersza.

Na zlecenie właściciela terenu, czyli Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA, trwa zasypywanie wyrwy. Pracownicy szacują, że może do tego być potrzebnych nawet dwieście ciężarówek. Na działkach pojawiło się kilka ekip dziennikarskich, m.in. Polsat News TVP i RMF FM. Niektóre z nich na żywo relacjonowały to, co dzieje się na miejscu.

Obejrzyjcie wideo i zdjęcia z terenu ogródków działkowych przy ulicy Jana Pawła II w Gaju, które zostały wyłączone z użytkowania.