Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Na Słowacji lockdown na dwa tygodnie i godzina policyjna. Jedyne wyjście z sytuacji.

24.11.2021 21:25 | 0 komentarzy | 1 649 odsłona | (red.)
Dziś na Słowacji zostały zamknięte restauracje i sklepy za wyjątkiem sprzedających artykuły pierwszej potrzeby. Covid wyniszcza naszych sąsiadów.
0
Na Słowacji lockdown na dwa tygodnie i godzina policyjna. Jedyne wyjście z sytuacji.
Na Słowacji bardzo trudna sytuacja epidemiologiczna (fot. pixabay)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Otwarte są szkoły, jednak jeśli pandemia nie osłabnie, będą też wyłączone z normalnego funkcjonowania. Do pracy mogą chodzić tylko osoby zaszczepione i te, które przechorowały covid 19, w ciągu ostatnich 180 dni. W innych przypadkach pracownicy będę musieli się testować co siedem dni. Tak ma być do końca roku.

Od północy zostanie dziś wprowadzona godzina policyjna. Na 90 dni wprowadzono stan wyjątkowy. Można wychodzić tylko na zakupy zakupy, do pracy i do szkoły.

Na Słowacji 10315 osób wczoraj zachorowało, zmarło 71 osób. Od początku pandemii covid pochłonął 14056 ofiar.

- Sytuacja na Słowacji jest tragiczna, grozi nam katastrofa humanitarna. Nie ma już miejsc w szpitalach, a nawet u lekarzy w przychodniach. Takie ograniczenia, to jedyne wyjście z sytuacji. Nasi obywatele sami podjęli działania zmierzające do uchwalenia obowiązkowego szczepienia dla wszystkich. Właśnie zbierane są podpisy pod petycją do władz - komentuje dla 24 tp.pl dziennikarz z Tatrzańskiej Łomnicy.

Słowacja ma 5,5 mln obywateli.

Czytaj również