Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jak schudnąć z brzucha - co jeść i jak ćwiczyć

23.11.2021 23:39 | 0 komentarzy | 402 odsłony | red

Materiał promocyjny

Wysportowana i piękna sylwetka to marzenie wielu amatorów aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Z niektórych partii ciała trudno jednak szybko schudnąć, ponieważ wymagają konsekwentnych i cyklicznych treningów, które pozwolą zbudować mięśnie i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.
0
Jak schudnąć z brzucha - co jeść i jak ćwiczyć
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Takim miejscem jest z pewnością brzuch - jak temu zaradzić i co zrobić, żeby schudnąć? Podpowiadamy.

Najlepsze ćwiczenia na brzuch

Sprawdzonym sposobem na płaski brzuch są konkretne ćwiczenia, które pomogą szybko zbudować mięśnie. Wyrzeźbiony brzuch to marzenie wielu mężczyzn i kobiet, ponieważ wysportowana sylwetka i widoczne mięśnie są synonimem atrakcyjności i zadbanej figury. Ćwiczenia mają jednak pozytywne konsekwencje nie tylko dla wyglądu - bowiem silne mięśnie brzucha sprzyjają też poprawnej, zdrowej postawie - odciążają kręgosłup, prostując sylwetkę i zapobiegając skoliozie i innym skrzywieniom. Ćwiczenia na mięśnie brzucha mają aktywizować różne typy mięśni brzucha, takie jak mięśnie proste czy skośne zewnętrzne. Treningi, zwłaszcza dla początkujących, powinny być jednak wprowadzane stopniowo, żeby zbytnio nie przeciążać organizmu, bo wtedy powstają nieprzyjemne zakwasy i utrzymujący się kilka dni ból.  Rekomenduje się zatem wykonywanie serii ćwiczeń na brzuch maksymalnie dwa-trzy razy w tygodniu, tak by dać mięśniom czas na niezbędną regenerację i przyzwyczajenie do częstszej aktywności.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha przykłady

Jak szybko schudnąć z brzucha? Odchudzanie brzucha będzie dużo prostsze po wprowadzeniu kilku prostych aktywności. W swoich treningach uwzględnij więc szereg ćwiczeń, wykonywanych na stojąco i leżąco, które wymagają napinania i rozluźniania mięśni brzucha. Są to m.in.:

  • Podstawowe klasyczne brzuszki oraz wersja z ciężarkami dla bardziej zaawansowanych
  • Deska/Plank - służy mocnemu napięciu mięśni przez dłuższy moment. Wystarczy oprzeć się na przedramionach i palcach stóp w postawie leżącej, wytrzymując w tej pozycji od 30 sekund do minuty. Do ćwiczenia można wykorzystać również specjalną piłkę treningową
  • Deska/Plank na boku z każdej strony
  • Podnoszenie i opuszczanie piłki stopami podczas leżenia na plecach
  • Podnoszenie wyprostowanych nóg w leżeniu na plecach, przy jednoczesnym napinaniu mięśni brzucha
  • Wykroki z ciężarkami
  • Skłony ze skrętem tułowia podczas leżenia na plecach
  • Ćwiczenia z profesjonalnym kołem hula-hop, które wzmacnia mięśnie brzucha i modeluje talię

Przed każdym treningiem staraj się wykonać również kilkuminutową rozgrzewkę, by uniknąć nieprzyjemnej i niebezpiecznej kontuzji. Wystarczą wprowadzające ćwiczenia rozciągające, tak żeby przygotować mięśnie na większy wysiłek. Po treningu za to poświęć chwilę na ćwiczenia rozluźniające, służące wyciszeniu i uspokojeniu organizmu po aktywności fizycznej.

Sport na płaski brzuch

Powyższe ćwiczenia są doskonałą opcją do wykonywania w domowych warunkach. Zawsze można jednak wybrać inne aktywności zewnętrzne, takie jak siłownia, basen, bieganie czy jeżdżenie na rowerze. Jakie są zalety każdej z nich? Na siłowni mamy dostęp do nowoczesnego sprzętu, przystosowanego specjalnie pod mięśnie brzucha, a także w razie potrzeby pomoc doświadczonych trenerów. To będzie ważną zaletą dla początkujących, którzy jeszcze szukają swojego rytmu ćwiczeń i nie mieli wcześniej dostępu do profesjonalnego sprzętu. Jest to także doskonała opcja aktywności fizycznej dla osób, którym trudno zmobilizować się do ćwiczeń w domowej przestrzeni. Pływanie z kolei aktywizuje mięśnie całego ciała, a dodatkowo wzmacnia kręgosłup i postawę. Wizyta na basenie kilka razy w miesiącu będzie więc dobrym dopełnieniem zdrowego odżywiania i treningów brzucha. Bieganie i kolarstwo również pomogą spalać tkankę tłuszczową w szybszym tempie, a dodatkowo wzmocnią kondycję i wyrzeźbią sylwetkę. Istnieje więc wiele opcji i dyscyplin sportowych, które wspomagają budowanie mięśni brzucha. Jak schudnąć? Po prostu wybierz sport dla siebie i wytrwale trzymaj się ustalonego planu treningów.

Jak schudnąć z brzucha - co jeść?

Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na pytanie, jak szybko zgubić brzuch. To zależy przede wszystkim od twojego stylu życia, kondycji, częstotliwości treningów oraz odżywiania. Częste spożywanie słodyczy, mocno przetworzonych produktów oraz fast-foodów z pewnością nie sprzyja szybkiemu spalaniu tkanki tłuszczowej. Myśląc o odchudzaniu brzucha zdecydowanie powinniśmy unikać tego typu posiłków. W zamian zadbaj o to, by często spożywać zdrowe warzywa i owoce, z których możesz przygotować pyszne i bogate w substancje odżywcze śniadania, obiady i kolacje. Pij również dużo wody. Przy odchudzaniu sprawdzają się również produkty pobudzające trawienie, czyli takie, które zawierają dużo błonnika. W tym przypadku będą to np. płatki owsiane na śniadanie, kasza jako dodatek do obiadu i pełnowartościowe pieczywo do kanapek. Staraj się przygotowywać sycące, ale niskokaloryczne jedzenie, które dostarczy ci niezbędnych witamin i minerałów. Co zrobić żeby schudnąć? Zdrowa dieta to regularne posiłki, spożywane najlepiej w małych ilościach co kilka godzin.

Materiał promocyjny