Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Przy kościołach trwają zbiórki na pomoc migrantom

21.11.2021 09:00 | 40 komentarzy | 1 669 odsłona | Marek Oratowski
Arcybiskup Stanisław Gądecki zaapelował do wiernych o to, by w niedzielę 21 listopada złożyli ofiary dla potrzebujących pomocy migrantów z granicy polsko-białoruskiej.
40
Przy kościołach trwają zbiórki na pomoc migrantom
Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na za pośrednictwem Caritas Polska na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego, fot. caritas.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Od początku kryzysu migracyjnego Kościół w Polsce - za pośrednictwem Caritas Polska, Caritas diecezjalnych oraz delegata KEP ds. imigracji - świadczy w miarę swoich możliwości pomoc migrantom. W tym momencie realizowane jest wsparcie ośrodków dla cudzoziemców, wsparcie przygranicznych placówek Straży Granicznej, w których przebywają migranci i uchodźcy, a w parafiach przygranicznych uruchamiane są Namioty Nadziei Caritas Polska.
Potrzeby są jednak o wiele większe, dlatego zwracam się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 21 listopada. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone - za pośrednictwem Caritas Polska - na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce" - napisał arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Wezwał jednocześnie do modlitwy o pokój na wschodniej granicy Polski, za wszystkich migrantów tam przebywających, za mieszkańców tych okolic, za służby państwowe, w tym Straż Graniczną i wojsko, za polityków, Polaków i Białorusinów.

Dlatego w wielu lokalnych parafiach księża apelują dziś o składanie datków na ten cel po mszach świętych.