Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Kobiety prowadziły pojazdy mając 2,7 oraz 3,5 promila alkoholu

18.10.2021 14:30 | 7 komentarzy | 9 164 odsłon | Marek Oratowski
Dwie kompletnie pijane kobiety wsiadły w ostatnich dniach za kółko. Jedna w Libiążu, druga w Jankowicach. Zajęli się nimi policjanci.
7
Kobiety prowadziły pojazdy mając 2,7 oraz 3,5 promila alkoholu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątkowe popołudnie dyżurny komisariatu policji w Libiążu otrzymał zgłoszenie, że po mieście jeździ hyundai prowadzony najprawdopodobniej przez pijanego kierowcę. We wskazane miejsce pojechał patrol.

- W międzyczasie na przesłuchanie do komisariatu zgłosiła się kobieta. Okazało się, że była kompletnie pijana. Policjanci wracający z patrolu widząc zaparkowany pod swoją siedzibą samochód skojarzyli go ze zgłoszeniem o nietrzeźwym kierowcy. Początkowo kobieta nie przyznawała się, że przyjechała nim na zeznania i zmieniała wersje wydarzeń. W końcu przyznała, że jest kierowcą tego pojazdu. Wydmuchała prawie 2,7 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Noc spędziła w pomieszczeniach dla zatrzymanych w komendzie w Chrzanowie, gdzie wytrzeźwiała - informuje Iwona Szelichiewicz, rzecznik KPP w Chrzanowie.

W niedzielę w Jankowicach w godzinach południowych świadkowie ujęli w ramach obywatelskiego zatrzymania kobietę prowadzącą samochód marki mazda, o czym powiadomili policję.

- Świadkowie dodali, że kierująca 40-latka jechała cała szerokością drogi na samej feldze. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu, poddali ją badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem 3,5 promila. Zostały jej zatrzymanie uprawnienia do kierowania pojazdem. Grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności - dodaje Iwona Szelichiewicz.