Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Batalia o parking trwa prawie dwie dekady! Gmina kontra lasy (ZDJĘCIA, WIDEO)

18.09.2021 18:19 | 4 komentarze | 5 986 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Trzebińskie osiedle Energetyków ma problem typowy dla osiedli wielomieszkaniowych powstałych przed kilkudziesięciu laty - brakuje miejsc parkingowych. Nietypowe jest jednak to, że batalia o budowę parkingu trwa tu już kilkanaście lat i końca nie widać.
4
 Batalia o parking trwa prawie dwie dekady! Gmina kontra lasy (ZDJĘCIA, WIDEO)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Burmistrzowie się zmieniają, a problem nie został jak dotąd rozwiązany. Mieszkańcy ostatnio pokładali nadzieje w burmistrzu Jarosławie Okoczuku. Niedługo po wyborach przybył na spotkanie z nimi i obiecał im powstanie parkingu. Sprawa się jednak komplikuje, a odpowiedź na pytanie - dlaczego - wcale nie jest jednoznaczna.

W miniony czwartek na prośbę przewodniczącego Rady Osiedla Energetyków Antoniego Głowacza i radnego Marka Harwesa odbyło się spotkanie mieszkańców z burmistrzem. Sala była pełna.

Najpierw zostało przedstawionych kilka faktów z długiej historii starań o parking. Miejsce na budowę miejsc postojowych wskazano przed laty. To działka leśna w pobliżu bloków. By można było zrealizować inwestycję, należało dogadać się z Nadleśnictwem. Innymi słowy - wyłączyć działkę z produkcji leśnej, zapłacić odszkodowanie za wycięcie drzew, wydzierżawić teren od Nadleśnictwa, a docelowo go kupić.

Pierwsze kroki zostały poczynione - w miejscowym planie przestrzennym pojawił się zapis umożliwiający powstanie parkingu w tym miejscu. Okazuje się, że rozmowy utknęły na etapie szczegółowych uzgodnień Lasami Państwowymi.

Co prawda w marcu zeszłego roku Regionalna Dyrekcja LP zezwoliła chrzanowskiemu nadleśnictwu na wyłączenie tego terenu z produkcji leśnej, potem nawet prowadzono rozmowy na ten temat. Korespondencja urwała się jednak w listopadzie ubiegłego roku.

Gmina przedstawiła więc inną propozycję na powstanie dodatkowych miejsc parkingowych.

Komu brakuje dobrej woli, by rozwiązać problem? Co na ten temat ma do powiedzenia Nadleśnictwo Chrzanów? O tym w najbliższym 38. numerze „Przełomu".