Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Balinie chce zbudować sortownię odpadów. Ruszyło postępowanie administracyjne

18.09.2021 13:36 | 3 komentarze | 2 685 odsłony | Agnieszka Filipowicz
W najbliższych latach w Balinie może powstać sortownia odpadów selektywnych. Rozpoczęło się postępowanie o wydanie decyzji środowiskowej dla tej inwestycji.
3
Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Balinie chce zbudować sortownię odpadów. Ruszyło postępowanie administracyjne
ZGOK w Balinie chce zbudować halę sortowni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak dowiedzieliśmy się od Adama Królikowskiego, zastępcy dyrektora ZGOK, przewidywana wydajność sortowni to 30 tysięcy ton odpadów selektywnych w ciągu roku.

Gmina wystąpiła ostatnio o wydanie opinii o tej inwestycji m.in. do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie, do dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich w Katowicach (o uzgodnienie warunków realizacji przedsięwzięcia), do marszałka Małopolski oraz do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chrzanowie.

Wydanie decyzji środowiskowej to kompetencja burmistrza. Będzie ona wiążąca m.in. w stosunku do decyzji o pozwoleniu na budowę.

Z aktami sprawy można zapoznać się w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Dróg Urzędu Miejskiego w Chrzanowie, Al. Henryka 20, pokój nr 21, w poniedziałki w godz. od 7:00 do 17:00, wtorki - czwartki w godz. od 7:00 do 15:00 i w piątki w godz. od 7:00 do 13:00.