Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Ponad 250 osób protestuje przeciwko budowie bloku na osiedlu Południe w Chrzanowie (WIDEO)

28.08.2021 12:00 | 21 komentarzy | 12 208 odsłon | Łukasz Dulowski
Tyle osób podpisało się pod protestem. To już trzecia lokalizacja tego rodzaju inwestycji mieszkaniowej, zaproponowana przez burmistrza Roberta Maciaszka. Za każdym razem słychać głośne „NIE".
21
Ponad 250 osób protestuje przeciwko budowie bloku na osiedlu Południe w Chrzanowie (WIDEO)
Osoby protestujące przeciwko budowie bloku mieszkalnego przy Kościelnej na osiedlu Południe w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Burmistrz zapowiada, że po wakacjach przedstawi radzie miejskiej propozycję, żeby działkę przy Kościelnej na osiedlu Południe wnieść aportem do majątku Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Chrzanowie. Chodzi o dużą łąkę zlokalizowaną m.in. w sąsiedztwie bloków przy Puchalskiego 4 i 5. Gdy TBS przejmie tę nieruchomość, będzie wnioskował do Banku Gospodarstwa Krajowego o dofinansowanie do wybudowania w tym miejscu obiektu wielorodzinnego. Burmistrz mówi wstępnie o 40 nowych mieszkaniach na wynajem.

Przy Kościelnej, po przeciwnej stronie względem opisywanej działki, prywatny deweloper, firma Elewax z Młoszowej, stawia dwa trzykondygnacyjne bloki. Jej właściciel Jakub Kwaśnica informował na łamach "Przełomu", że jeśli prace pójdą zgodnie z planem, to inwestycja powinna się zakończyć w grudniu tego roku, a lokale zostaną zasiedlone w marcu 2022 r. W grę wchodzi 48 mieszkań i tyle samo miejsc postojowych. Projekt nazywa się "Nowe Południe".

Mieszkańcy okolicznych bloków, a także właściciele prywatnych domów przy Kościelnej protestują przeciwko budowie gminnego bloku, a co za tym idzie - zagęszczaniu istniejącej zabudowy.

Wcześniej Robert Maciaszek zaproponował budowę bloków przy Sienkiewicza, naprzeciwko głównego wejścia na cmentarz parafialny, oraz przy Zielonej, w sąsiedztwie ronda Ofiar Faszyzmu. Te lokalizacje też zostały oprotestowane przez mieszkańców osiedla Północ.

Więcej na ten temat przeczytacie w najnowszym numerze „Przełomu", który ukaże się 1 września.

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Burmistrz gminy Chrzanów.