Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Czy nadszedł czas zmian w Małopolsce? Wymowne słowa marszałka Tomasza Urynowicza

04.08.2021 18:00 | 5 komentarzy | 2 640 odsłony | Tadeusz Jachnicki
Rezolucja anty-LGBT, którą sejmik małopolski podjął dwa lata temu, może sprawić, że przepadną unijne pieniądze dla regionu. Szerzej o tej sprawie piszemy w bieżącym, 31., numerze tygodnika "Przełom".
5
Czy nadszedł czas zmian w Małopolsce? Wymowne słowa marszałka Tomasza Urynowicza
Tomasz Urynowicz, zrzut z FB
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Do jej unieważnienia kolegów z Prawa i Sprawiedliwości przekonuje wicemarszałek Małopolski Tomasz Urynowicz (Porozumienia Gowina).

Dzisiaj na swoim Facebooku opublikował wymowny utwór muzyczny Boba Dylana w wykonaniu Muńka Staszczyka z udziałem m.in. Filipa Łobodzińskiego i napisał:
"Bob Dylan to mądry gość. Śpiewał to, czego inni bali się powiedzieć. A czasem trzeba powiedzieć, nie można milczeć, zwłaszcza gdy chodzi o sprawę w którą się wierzy, o Małopolskę. Posłuchajcie, pewnej piosenki Dylana, która chociaż w polskiej wersji, ma duży ładunek. Serdeczności. Pozdrawiam z Warszawy".

Dalsza część tekstu pod wideo:

Tymczasem dzisiaj, by omówić bieżące sprawy, marszałek Małopolski Witold Kozłowski spotkał się z księdzem arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. Dyskusja trwała blisko godzinę.

Z kolei opozycja przygotowuje petycję w sprawie uchylenia małopolskiej rezolucji anty-LGBT.

- W związku z tym, że to czas urlopów, nasz przewodniczący Jacek Krupa sprawdza kto jest na miejscu, by się podpisać pod petycją w sprawie unieważnienia rezolucji anty-LGBT. Właśnie otrzymałem od niego wiadomość - mówi Tadeusz Arkit (KO), radny sejmiku małopolskiego.