Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Zrobiło się nerwowo wokół budowy Muzeum Pożarnictwa w Alwernia

30.07.2021 14:00 | 5 komentarzy | 1 945 odsłona | Łukasz Dulowski
Jesteśmy właściwie dopiero na początku drogi i na razie stoimy w miejscu - mówi Marek Bębenek, dyrektor Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie, którego filią ma być muzeum w Alwerni.
5
Zrobiło się nerwowo wokół budowy Muzeum Pożarnictwa w Alwernia
Muzeum Pożarnictwa w Alwerni założył major Zbigniew Gęsikowskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Wciąż nie można ruszyć z wykonaniem dokumentacji na budowę nowego Muzeum Pożarnictwa w Alwerni. Od rozstrzygniętego przetargu firma projektowa, która go nie wygrała, odwołała się dwukrotnie do Krajowej Izby Odwoławczej. Zresztą zgodnie z przysługującym prawem.

Kilka dni temu dyrektor Bębenek konsultował tę sprawę w kancelarii adwokackiej.

- Pani mecenas utwierdziła nas w przekonaniu, że mamy rację. W tej sytuacji będziemy składać swoje stanowisko do Krajowej Izby Odwoławczej - zapowiada.

Nowy budynek ma stanąć na działce przy Korycińskiego w Alwerni, obecnie częściowo zajmowanej przez blaszany hangar, w którym znajdują się m.in. zabytkowe wozy strażackie. Już na etapie wykonywania koncepcji była mowa o trzykondygnacyjnym obiekcie z pojazdami na parterze i wystawami, również multimedialnymi, na pierwszym i drugim piętrze. W grę wchodzą trójwymiarowe, dotykowe ekrany, a także szklana podłoga, pod którą będą widoczne samochody pożarnicze. Przy nowym budynku powstaną ogrody sensoryczne (w sposób szczególny oddziałujące na nasze zmysły: wzrok, węch, słuch i dotyk).