Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Pora na Powiatowy Punkt Przesiadkowy. Trzebinia planuje nową inwestycję

29.07.2021 20:00 | 11 komentarzy | 5 557 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Kolej na trasie Kraków-Katowice przyspieszyła, trzebiński dworzec PKP przeszedł przebudowę i powstaje przy nim nowoczesny parking. Czas więc pomyśleć o kolejnej inwestycji - Powiatowym Punkcie Przesiadkowym.
11
Pora na Powiatowy Punkt Przesiadkowy. Trzebinia planuje nową inwestycję
Dworzec autobusowy w rejonie ul. Dworcowej czeka na modernizację
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Takie plany ogłosił dziś na sesji Rady Miasta Trzebini burmistrz Jarosław Okoczuk. Gmina chciałaby przeprowadzić kompleksową modernizację dworca autobusowego, znajdującego się w pobliżu dworca PKP.

Szybsza po modernizacji kolej sprawiła, że coraz więcej osób korzysta z tego środka transportu, by dostać się do stolicy województwa bądź na Śląsk. Mowa nie tylko o mieszkańcach Trzebini, ale również o mieszkańcach okolicznych gmin np. Chrzanowa czy Libiąża. Część tych osób dojeżdża na stację w Trzebini własnym autem, część korzysta z miejskiej komunikacji.

Stąd pomysł, by stary, niemodernizowany od lat dworzec autobusowy przekształcić w nowoczesny Powiatowy Punkt Przesiadkowy.
- Chcemy zapoczątkować poważne rozmowy nad powstaniem Powiatowego Punktu Przesiadkowego w Trzebini - zapowiedział dziś burmistrz Okoczuk.

Jego zdaniem, inwestycja ma duże szanse na zewnętrzne dofinansowanie. W jej ramach, oprócz przebudowy peronów, powstałby pawilon z miejscem na lokale usługowe i zaplecze techniczne.