Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pracownicy szpitala chcą zarabiać więcej. Piszą do ministra zdrowia

24.06.2021 15:00 | 1 komentarz | 3 229 odsłony | Ewa Solak
Personel niemedyczny szpitala czuje się dyskryminowany. Wobec planowanych podwyżek w służbie zdrowia, też oczekuje większych zarobków.
1
Pracownicy szpitala chcą zarabiać więcej. Piszą do ministra zdrowia
Pracownicy szpitala w Chrzanowie. FOT. z archiwum Szpitala Powiatowego w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pracownicy niemedyczni napisali zbiorowe pismo do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Podpisało się pod nim 427 osób (w tym 162 osoby zatrudnione na stanowiskach niemedycznych i 260 personelu medycznego).

„ Od kilku dekad nasze wynagrodzenie to płaca minimalna, bez premii bez dodatków, która jest zupełnie nieadekwatna do zwiększającego się zakresu zadań i odpowiedzialnego realizowania obowiązków" - można przeczytać w piśmie.

„Choć nie pracujemy na pierwszej linii z COVIDEM, to pracujemy w szpitalu z COVIDEM, w bezpośrednim kontakcie z personelem medycznym covidowym i tworzymy wraz z nim wspólny zespół, bo każdy z nas jest ważny!" - piszą pracownicy.

Zwrócili się z wnioskiem o przyznanie dodatku finansowego z ministerstwa zdrowia dla pracowników wszystkich grup niemedycznych pracujących w szpitalach w okresie epidemii oraz ujęcia ich w ustawie dotyczącej wynagrodzeń w służbie zdrowia.