Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Branża basenowa liczy straty i apeluje do Rady Ministrów

21.06.2021 10:00 | 0 komentarzy | 1 924 odsłona | Agnieszka Filipowicz
Złagodzenia restrykcji i zwiększenia dostępności basenów domaga się nowo powstałe Stowarzyszenie Polskich AquaParków i Basenów. Akces do niego zgłosiła też chrzanowska pływalnia.
0
Branża basenowa liczy straty i apeluje do Rady Ministrów
Chrzanowska pływalnia dołączyła do Stowarzyszenia Polskich Aquaparków i Basenów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stowarzyszenie domaga się uruchomienia wszystkich obiektów branży basenowej, zarówno aquaparków, pływalni, jak i term czy saunariów z zastosowaniem ograniczenia w postaci 75 % limitu klientów. Powołuje się przy tym na opinie polskich, jak i brytyjskich ekspertów. Naukowcy z Imperial College London udowodnili, że przy odpowiednich parametrach fizykochemicznych chlorowana woda basenowa dezaktywuje koronawirusa w ciągu zaledwie 30 sekund.

- Prawie wszystkie branże poluzowano, poczynając od kin, teatrów, hoteli, a kończąc na parkach rozrywki. Tymczasem baseny do końca sierpnia mają działać przy zaledwie 50-procentowym obłożeniu obiektu - mówi Dominik Godyń, dyrektor Krytej Pływalni Cabańska Fala w Chrzanowie.

Branża basenowa wskutek pandemii poniosła spore straty. Przykładowo - chrzanowski basen zarobił w 2020 r. zaledwie połowę tego, co w 2019 r.

Rozmowa o sytuacji branży basenowej z Dominikiem Godyniem już w najbliższym, 25. numerze „Przełomu".