Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Upał niemiłosierny, a w Chrzanowie ludzie nie mają wody w kranach

19.06.2021 15:50 | 10 komentarzy | 6 242 odsłon | Łukasz Dulowski

AKTUALIZACJA

Chodzi głównie o ul. Bracką na osiedlu Kąty, ale też o Balin. Ciśnienie wody tak bardzo spadło, że w kranach jest prawie sucho.
10
Upał niemiłosierny, a w Chrzanowie ludzie nie mają wody w kranach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
- W tej sprawie dzwonili do mnie w sobotę mieszkańcy Brackiej, ale też Owocowej i Górniczej. Skontaktowałem się z wiceprezesem Wodociągów Chrzanowskich Szymonem Wyrwikiem. Podesłał ekipę, ale pracownicy stwierdzili, że nic nie poradzą. Rury są tak stare, że nie można już w nich podnieść ciśnienia, bo pękną. Tymczasem Bracka, patrząc od strony Śląskiej, idzie do góry, więc przy niskim ciśnieniu woda nie dochodzi do kranów - tłumaczy Roman Madejski, przewodniczący Rady Osiedla Kąty.

- Zimna woda leci wąską strużką, a ciepła w ogóle. Pracownicy wodociągów zaproponowali, że dostarczą wodę w workach. Problem z niskim ciśnieniem wody występuje od wielu lat - podkreśla Beata Kowalik z Brackiej.

- Z moich obliczeń wynika, że rurociąg ma 70 lat. Przez ten czas nic nie było robione. Spotkania z prezesami wodociągów nie przynoszą żadnego efektu. Dlaczego mamy cierpieć, skoro uczciwie płacimy za wodę? - pyta retorycznie Zofia Patyna z Brackiej.

- Ogromny problem jest również w Balinie, w stronę Okradziejówki. To głównie ulice Przyjaźni i Długa. W sobotę przez prawie cały dzień nie było wody - zadzwonił do naszej redakcji mieszkaniec z ul. Przyjaźni w Balinie.