Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Mecz Polska - Hiszpania. Jak grać, żeby nie przegrać?

19.06.2021 10:53 | 1 komentarz | 1 541 odsłona | Łukasz Dulowski
W sobotę, o godz. 21, rozpocznie się drugi mecz reprezentacji polski na Mistrzostwach Euro, na stadionie w Sewilli. Poprosiliśmy o komentarz lokalnych działaczy i fanów piłki nożnej.
1
Mecz Polska - Hiszpania. Jak grać, żeby nie przegrać?
Strefa kibica na placu Tysiąclecia w Chrzanowie podczas wcześniejszego meczu Polska - Słowacja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Sławomir Knapik, prezes MKS Alwernia i lewy obrońca w tym klubie:
- Trzeba grać na remis, bo nie wierzę do końca w zwycięski mecz z Hiszpanią, która ma świetnych piłkarzy i gra u siebie. Jeśli chodzi o ustawienie naszych zawodników, to wiele bym już nie kombinował. Chyba najlepsza byłaby czwórka obrońców, czyli ustawienie zespołu z tyłu, żeby nie stracić bramki. Wielu trenerów preferuje grę „od tyłu". Jeśli już będziemy atakować, to w taki sposób, żeby dać tę piłkę Robertowi Lewandowskiemu, bo on wie, jak ją wykorzystać. Jeżeli natomiast Lewandowski będzie się musiał cofać w pole środkowe boiska, to stanie się właściwie bezużyteczny.

Tomasz Siemek z Alwerni, bramkarz grający w Krakowskiej Biznes Lidze:
- Najważniejsze rozegra się nie na murawie, tylko w głowach naszych reprezentantów. Hiszpania to drużyna, która piłkę „zabiera" już w stadionowym tunelu i nie będzie chciała jej oddać do końca meczu. Nie możemy się jej przestraszyć. Football widział już nie takie wyniki. Zdecydowani faworyci przegrywali mecze, a drużyny skazane na porażkę odnosiły zwycięstwa. Trzeba uwierzyć w zwycięstwo i być mocno skoncentrowanym od początku spotkania. Jeżeli dobrze "wejdziemy w mecz" i przez pierwsze 15 minut nie popełnimy szkolnych błędów, to z biegiem czasu będziemy mogli szybką kontrą zmienić losy meczu na naszą korzyść. W mojej opinii kluczową rolę powinni odegrać w tym meczu skrzydłowi: Jóźwiak czy Rybus. Sądzę, że na środku pola powinien pojawić się Jakub Moder. Nie ma co ukrywać, że będzie to bardzo trudny mecz. W takich spotkaniach ważne zadanie czeka bramkarza. Musi obronić więcej niż powinien. Dać drużynie pewność siebie. Obrońcy muszą czuć, że za nimi stoi „mur". Trudno być optymistą przed takim meczem, ale trzeba być kibicem i wspierać swoją drużynę. Wykonali ogromną pracę żeby znaleźć się na tym turnieju i choćby za to należy im się szacunek. Trzymajmy mocno kciuki i dopingujmy naszych. Życzę wszystkim nam dobrego meczu.

A jakie są Wasze opinie na temat meczu Polska - Hiszpania?