Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Prezes Wodociągów Chrzanowskich złożył rezygnację

17.06.2021 16:30 | 15 komentarzy | 12 238 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Dziś Tadeusz Arkit, prezes Wodociągów Chrzanowskich złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Chce odejść wiosną przyszłego roku, gdy zgromadzenie wspólników zatwierdzi sprawozdanie finansowe spółki za 2021 rok.
15
Prezes Wodociągów Chrzanowskich złożył rezygnację
Tadeusz Arkit
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Nie jest tajemnicą, że po zmianie układu politycznych sił w samorządach i związku gospodarki komunalnej, Tadeusz Arkit, współpracujący z Koalicją Obywatelską, dostał „propozycję nie do odrzucenia" - albo sam zrezygnuje z funkcji, albo zostanie odwołany. Wybrał pierwszą opcję. Dziś po południu odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej Wodociągów Chrzanowskich. RN przyjęła jego rezygnację.

Kto optował za zmianą na fotelu prezesa? W kuluarowych rozmowach mówi się, że Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini, sympatyzujący ostatnio z PiS, pomógł wydatnie w tej sprawie. Czy tak było w istocie? Trudno wyrokować. Ale faktem jest, że posady szefów spółek komunalnych często obsadzane są z nadania politycznego. Tadeusz Arkit nie dotrwa więc do końca swojej kadencji, czyli do grudnia 2024 roku.

Tymczasem w wodociągach ok. 170 osób z ponad 300-osobowej załogi pracowników podpisało się pod listą poparcia dla obecnego prezesa. Nie brakuje jednak głosów, że - pracownikom nie wypadało odmówić podpisów na tej liście. Bo przecież jeszcze przez kilka miesięcy Tadeusz Arkit będzie szefował spółce.

- Lista z podpisami trafiła do rady nadzorczej spółki i została zaplombowana. Nie mam zamiaru sprawdzać, kto się pod nią podpisał czy nie - zapewnia prezes.

Pytanie, jak na decyzję rady nadzorczej zareaguje zarząd związku gospodarki komunalnej, mający 100 procent udziałów w spółce. Zwłaszcza, że Arkita ponoć namawiano, by odszedł z funkcji już z końcem 2021 roku, a nawet wcześniej.