Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Niebezpieczne skrzyżowanie jak węzeł gordyjski. Czy rondo i fotoradar rozwiązałyby problem? (WIDEO)

10.06.2021 21:23 | 5 komentarzy | 5 400 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Kierowcy lubią się tu rozpędzać. To sprawia, że skrzyżowanie w drodze wojewódzkiej nr 791 w Trzebini należy do bardziej niebezpiecznych. W planach jest jego przebudowa. Ale kontrowersyjna.
5
Niebezpieczne skrzyżowanie jak węzeł gordyjski. Czy rondo i fotoradar rozwiązałyby problem? (WIDEO)
Dzisiejsze spotkanie RO Centrum w Trzebini odbyło się w plenerze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Chodzi o skrzyżowanie ulic Kościelnej i Piłsudskiego. W czerwcu na sesji radni zdecydują, czy gmina dołoży pieniądze do jego przebudowy, wymagającej wywłaszczeń gruntów.

Drogowe przedsięwzięcie kosztuje 2,65 mln zł. Samorząd wojewódzki obiecał na ten cel 1,8 mln zł. Resztę ma dorzucić gmina. Konieczność ingerencji w teren prywatny budzi jednak sprzeciw osób mieszkających w pobliżu skrzyżowania. Niektórzy twierdzą, że można znaleźć inne rozwiązania.

Dziś na ten temat dyskutowała Rada Osiedla Centrum na swym posiedzeniu. Podobnie jak niektórzy mieszkańcy, domaga się spotkania w tej sprawie z burmistrzem i radnymi. Sęk w tym, że spotkania komisji rady i sesje organizowane są w Trzebini wciąż w trybie zdalnym, co powoduje, że dostęp do nich jest utrudniony dla wszystkich zainteresowanych.

A sprawa jest pilna do omówienia. Część mieszkańców, zamiast przebudowy skrzyżowania i montażu sygnalizacji świetlnej, optuje za budową ronda w tym rejonie i zainstalowaniem fotoradaru. Sprawa ma być dyskutowana w przyszłym tygodniu na jednej z miejskich komisji, ale - w trybie zdalnym.