Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Samorząd w Libiążu rodził się w bólach. "W mieście było tylko 160 telefonów" (WIDEO)

10.06.2021 18:30 | 1 komentarz | 1 384 odsłona | Marek Oratowski
Na czwartkowej, uroczystej sesji, w Libiążu spotkały się osoby związane z samorządem. W tym wszyscy dotychczasowi burmistrzowie i wielu radnych.
1
Samorząd w Libiążu rodził się w bólach. "W mieście było tylko 160 telefonów" (WIDEO)
Na sesji pojawił się m.in. pierwszy burmistrz LIbiąża Kazimierz Poznański
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Uroczystość miała się odbyć w ubiegłym roku w 30. rocznicę odrodzenia samorządu w Polsce. Ze względu na epidemię musiała zostać przesunięta. W ciągu tych 31 lat w Libiążu rządziło trzech burmistrzów (Kazimierz Poznański, Tadeusz Arkit i Jacek Latko) oraz 111 radnych.

W obecnej radzie ze składu pierwszej jest tylko Łucja Proksa. Wspomniano i minutą ciszy uczczono nieżyjących radnych. Także ku ich czci stary plac targowy przy ulicy 1 Maja został nazwany Placem Samorządu. Burmistrz Jacek Latko i przewodniczący rady miejskiej Bogusław Gucik odsłonili tam pamiątkową tablicę.

W uroczystej sesji uczestniczyli m.in. poseł Krzysztof Kozik oraz wicestarosta Bartłomiej Gębala. Obejrzyjcie i posłuchajcie, co o trudnych początkach samorządu i dzisiejszym dniu miasta mówili obecny i pierwszy burmistrz Kazmierz Poznański (objął stanowisko mając zaledwie 28 lat).