Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Seniorzy z Libiąża będą mieli zniżki, a gmina promocję

09.06.2021 14:00 | 3 komentarze | 5 652 odsłon | Marek Oratowski
Gmina Libiąż jako pierwsza w powiecie chrzanowskim dołączyła do grona samorządów przyjaznych seniorom. Mieszkańcy w wieku 60+ będą mogli korzystać z ogólnopolskiej karty seniora, uprawniającej do wielu zniżek.
3
Seniorzy z Libiąża będą mieli zniżki, a gmina promocję
Inauguracja programu nastąpi 16 czerwca, fot. UM w Libiążu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Burmistrz Jacek Latko podpisał porozumienie o współpracy z krakowskim Stowarzyszeniem Manko. To oznacza przystąpienie do Programu „Gmina Przyjazna Seniorom". 16 czerwca w Libiążu odbędzie się jego oficjalna inauguracja.

Korzyści z włączenia się gminy Libiąż do programu to nie tylko zniżki dla seniorów posiadających specjalne karty, ale także ich bezpłatny udział w corocznych Ogólnopolskich Senioraliach w Krakowie, gdzie mogą się integrować i aktywnie spędzać wolny czas.

Z kolei przedstawiciele samorządu będą mogli brać udział w ogólnopolskiej konferencji i szkoleniu z zakresu srebrnej gospodarki i polityki senioralnej. Otrzymają także doradztwo oraz wsparcie m.in. przy organizacji Dnia Seniora lub Senioraliów. Libiąż ma też zagwarantowaną promocję w Ogólnopolskim Magazynie „Głos Seniora"

Program zakłada także pozyskiwanie nowych firm honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora w Polsce i za granicą. Samorządowcy chcą zaprosić do udzielania zniżek także lokalnych przedsiębiorców.

Ci z nich, którzy chcieliby się włączyć do programu, proszeni są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Libiążu pod numerem telefonu 32 627 78 25, w. 30.