Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Jest szansa na zdobycie pieniędzy na duży festiwal nad Chechłem. Trzeba zagłosować

03.06.2021 13:00 | 3 komentarze | 4 024 odsłony | Grażyna Kaim
Chechło Live Festival - impreza z udziałem polskich zespołów muzycznych i wokalistów, znanych aktorów i sportowców oraz popularnych youtuberów ma się odbyć latem przyszłego roku w ośrodku nad Chechłem. Najpierw potrzebne są jednak głosy mieszkańców oddane na nią w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.
3
Jest szansa na zdobycie pieniędzy na duży festiwal nad Chechłem. Trzeba zagłosować
Chechło Live Festival planowany jest na lato 2022 roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Niektórych może zaskoczyć ta informacja, bo już raz na festiwal nad Chechłem głosowali - w 2019 roku. Projekt uzyskał odpowiednią liczbę głosów i impreza - z dofinansowaniem 150 tys. zł z budżetu obywatelskiego - miała się odbyć we wrześniu 2020 roku.

Przez pandemię została odwołana i przełożona na następny rok. Marszałek województwa małopolskiego zadecydował jednak, że i w tym roku nie będą dofinansowywane zadania związane z organizacją imprez masowych, ze względu na niestabilną sytuację epidemiczną.

Aby festiwal mógł się odbyć w 2022 roku, całą procedurę trzeba powtórzyć, stąd apel do mieszkańców o ponowne głosowanie.

- Choć na organizację imprezy nie wystarczy 150 tys. zł, jakie chcemy pozyskać z budżetu obywatelskiego, to dofinansowanie jest warunkiem bezwzględnie koniecznym, by festiwal mógł się odbyć - podkreśla Adam Potocki, dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury, które będzie współorganizatorem Chechło Live Festival.

Jego program ma się jednak różnić od tego zapowiadanego na 2020 roku.

- Zaplanowaliśmy go z większym rozmachem - mówi Zbigniew Paterak, dyrektor Chechło Live Festival. - Nad zalewem staną dwie sceny - jedna duża - główna, druga - mniejsza, nazwijmy ją, supportowa. Wystąpią na nich czołowi artyści scen muzycznych, znani aktorzy, wybitni sportowcy i popularni youtuberzy. O nazwiskach będziemy mogli mówić, gdy dzięki głosom mieszkańców uzyskamy dofinansowanie z budżetu obywatelskiego i będzie pewne, że festiwal się odbędzie - tłumaczy Zbigniew Paterak.

Głosy można oddawać elektronicznie na stronie bo.malopolska.pl lub pobierając kartę do głosowania ze strony tck.trzebinia.pl i wypełnioną wrzucić do urny w Urzędzie Miejskim w Chrzanowie lub zostawić w Domu Kultury Sokół w Trzebini.

Głosowanie trwa do 14 czerwca! Mogą wziąć w nim udział wszyscy mieszkańcy Małopolski, którzy ukończyli 16 lat.