Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Część trzylatków nadal czeka na przyjęcie do przedszkola

17.05.2021 12:00 | 2 komentarze | 1 588 odsłona | Natalia Feluś
Niepokój i zamęt panuje wśród rodziców 3-latków po otrzymaniu odmownych decyzji od dyrekcji chrzanowskich przedszkoli samorządowych, w których ubiegali się o miejsce. Boją się, że od września dzieci nadal będą w domu. Jak w tej sytuacji mają normalnie pracować?

2
Część trzylatków nadal czeka na przyjęcie do przedszkola
Rodzice niektórych 3-laków niepokoją się brakiem miejsca dla ich dzieci w chrzanowskich przedszkolach samorządowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Jestem na urlopie wychowawczym. Mąż pracuje. Nasz 3-letni syn Wiktor nie dostał się do żadnego z trzech przedszkoli, które wybraliśmy. Nie wiem co robić, bo planowałam wrócić do pracy - opowiada Izabela Łysak z Chrzanowa.

Jolanta Zubik, zastępca burmistrza Chrzanowa uspokaja, że nie powinno być sytuacji, by któreś z zapisanych dzieci zamieszkałych w gminie Chrzanów nie znalazło miejsca w samorządowej placówce:

- Owszem, dziecko może nie mieć miejsca w przedszkolu preferowanym przez rodziców, np. najbliżej miejsca zamieszkania rodziny, ale otrzyma je w innej placówce na terenie gminy - wyjaśnia.

Izabela Łysak dostała w ubiegłym tygodniu telefon z urzędu, że jej syn został przydzielony do przedszkola
w... Balinie. Jest załamana takim obrotem sprawy. Co prawda jest szansa, że jej synek "wskoczy" na zwolnione we wrześniu miejsce w przedszkolu blisko ich domu. Ale do tego czasu jego mama nie wie na czym stoi.

O tym, od czego zależy, które dziecko dostało się do wybranego przedszkola, kiedy rodzice nieprzyjętych mogą się spodziewać decyzji od burmistrza oraz o możliwości przeniesienia dziecka przeczytają Państwo w aktualnym numerze "Przełomu".

Wydanie elektroniczne gazety dotępne jest na kiosk.przelom.pl