Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

W sobotę pierwsze czuwanie fatimskie w Trzebini. Wypada w dniu beatyfikacji założyciela salwatorianów

14.05.2021 11:00 | 1 komentarz | 1 337 odsłona | Marek Oratowski
W klasztorze w Trzebini w sobotę 15 maja odbędzie się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Będzie miało szczególny charakter.
1
W sobotę pierwsze czuwanie fatimskie w Trzebini. Wypada w dniu beatyfikacji założyciela salwatorianów
Nabożeństwa fatimskie w Trzebini odbywają się od maja do października, w sobotę przypadającą w pobliżu 13. dnia miesiąca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czuwania fatimskie są od lat wpisane w działaność bazyliki i sanktuarium MB Fatimskiej. Pierwsze tegoroczne odbędzie się w sobotę 15 maja. W programie znajdą się Droga Krzyżowa (godz. 19), częśc radosna różańca (godz. 20) i koncelebrowana msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Artura Mizińskiego (godz. 21). A także procesja maryjna ze świecami do groty i poświęcenie figury ks. Franciszka Jordana (godz. 22), wystawienie Najświętszego Sakramentu (godz. 23.15) i msza święta na zakończenie (godz. 24).

W nabożeństwie można będzie także uczestniczyć za pośrednictwem transmisji internetowej tutaj.

Czuwanie będzie jednocześnie dziękczynieniem za beatyfikację założyciela salwatorianów ks. Franciszka od Krzyża Jordana, która odbędzie się w sobotę 15 maja w Rzymie.

Pierwsza placówka tego zakonu w Polsce powstała na początku XX wieku własnie w Trzebini. Obecnie w kraju jest około 260 salwatorianów, a na świecie ponad 1100.