Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Związkowcy przyjechali z taczkami pod siedzibę Taurona w Katowicach

12.05.2021 15:30 | 6 komentarzy | 4 827 odsłony | Marek Oratowski
W środę w Katowicach toczyły się negocjacje zarządu Taurona ze związkowcami z branży energetycznej i górniczej, którzy zorganizowali przy tej okazji pikietę.
6
Związkowcy przyjechali z taczkami pod siedzibę Taurona w Katowicach
Związkowcy przywieźli do Katowic taki "prezent", fot. Facebook/solidarnosc.zgjanina
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak podała Polska Agencja Prasowa, w środę w Katowicach rozpoczęło się kolejne spotkanie zarządu firmy ze związkowcami, skupionymi w Radzie Społecznej. Jednym z tematów są żądania płacowe. Zarząd Taurona zaproponował stronie społecznej wzrost płac o 180 zł brutto, co poniosłoby koszty pracy o 67 mln zł rocznie. Związkowcy postulują podwyżkę o 340 zł, co zwiększyłoby roczne koszty o 127 mln zł.

Rozmowom towarzyszy protest związkowców. Ci wyrażają sprzeciw wobec planów podziału Grupy Tauron poprzez wydzielenie z niej aktywów wytwórczych opartych na węglu. Obawiają się utraty miejsc pracy i żądają gwarancji pracowniczych w procesie transformacji energetyki.

Uczestnicy akcji jeździli swoimi samochodami w pobliżu biurowca, w którym urzęduje zarząd firmy. Przed budynkiem zorganizowali także pikietę, w której uczestniczyli również działacze "Solidarności" z ZG Janina. Między innymi protestujący przywieźli taczki, opatrzone napisem "Samochód służbowy prezesa".