Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Wodociągi na półmetku inwestycji. Zainstalowały 10-tysięczny wodomierz radiowy (ZDJĘCIA)

06.05.2021 19:00 | 6 komentarzy | 3 193 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Do końca przyszłego roku Wodociągi Chrzanowskie zamontują u wszystkich odbiorców wodomierze z odczytem radiowym. W sumie - około 21 tysięcy sztuk tych urządzeń.
6
Wodociągi na półmetku inwestycji. Zainstalowały 10-tysięczny wodomierz radiowy (ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obecnie są już na półmetku tej jednej z największych realizowanych obecnie przez to przedsiębiosrtwo inwestycji. Właśnie zainstalowały 10-tysięczny wodomierz z możliwością zdalnego odczytu.

Jak przekonuje prezes zarządu Wodociągów Chrzanowskich Tadeusz Arkit, radiowy odczyt oznacza wygodę i korzyści zarówno dla spółki, jak i dla jej klientów.

- Przede wszystkim odchodzi konieczność odwiedzania mieszkańców w domach, by dokonać odczytu, bo robi to zdalnie specjalny samochód. Po drugie radiowy odczyt wodomierzy oraz monitoring zużycia wody jest dokładniejszy - pozwala wykryć nawet drobne wycieki, a co za tym idzie - zapobiegać awariom oraz stratom wody - mówi Tadeusz Arkit.

System odczytu radiowego to nie tylko wygoda, ale i oszczędności ze względu na mniejsze koszty pracy. Obecnie system rozliczeń zużycia wody nie wymaga już bowiem tak licznej obsługi.

Radiowy system odczytu umożliwia zdalne zbieranie danych z wodomierzy mieszkaniowych. Opiera się na przesyłaniu danych o zużyciu wody za pośrednictwem fal radiowych, bez konieczności wchodzenia do mieszkań i spisywania każdego odczytu z osobna.