Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Zawodnicy z Chrzanowa wyskakali czwarte miejsce w Europie

02.05.2021 18:00 | 0 komentarzy | 1 289 odsłona | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 08:00
W niedzielnym finale Mistrzostw Europy Juniorów w Skokach na Trampolinie Synchronicznej Wiktor Starczyński i Mateusz Drobiński uplasowali się tuż za podium.
0
Zawodnicy z Chrzanowa wyskakali czwarte miejsce w Europie
Wiktor Starczyński i Mateusz Drobiński przed startem, fot. udostępnione przez Marka Starczyńskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obaj zawodnicy to wychowankowie PMOS Chrzanów. Wiktor Starczyński startuje nadal w barwach tego klubu. Mateusz Drobiński jest obecnie uczniem Liceum nr 7 w Zielonej Górze oraz reprezentantem tamtejszego UKS AS. Jego szkoleniowcem jest trener Kadry Narodowej Polskiego Związku Gimnastyki Radosław Walczak.

W eliminacjach zawodnicy uzyskali szósty wynik. W niedzielę w południe wystąpili w finale z udziałem ośmiu najlepszych zawodników. Ostatecznie zajęli czwarte miejsce. Na podium stanęli ich rywale z Białorusi, Azerbejdżanu i Rosji.

- Z całej stawki mieli najlepsze wykonanie, czyli czystość elementów i najlepszą synchroniczność, ale trochę brakło trudności w finale. Nie ryzykowaliśmy trudnym układem, ponieważ nierówno go robili na rozgrzewce i wybraliśmy wariant pewniejszy - tłumaczy trener i kierownik reprezentacji Polski na ME Marek Starczyński, prywatnie ojciec Wiktora.

Zawodnicy dali z siebie wszystko, ale trochę zabrakło im do medalu. Mimo to czwarta lokata jest dużym sukcesem obu zawodników mających już na koncie wiele medali i tytułów na krajowym podwórku.

Obejrzyjcie ich finałowy występ.