Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Trendy 2021 projektowania wnętrz w Małopolsce

30.04.2021 21:26 | 0 komentarzy | 483 odsłony | red

Materiał promocyjny

Projektowanie wnętrz w Małopolsce – jakie trendy będą dominować w tym roku? Czy będą to odcienie, które cieszyły się popularnością w roku ubiegłym? Czy styl aranżacji będzie nawiązywał do tych sposobów urządzania wnętrz, które są już dobrze znane, czy zaskoczy czymś zupełnie nowym? Zapoznając się z trendami na ten rok w projektowaniu wnętrz, można się zainspirować i zarazem dowiedzieć, co obecnie ma dla Małopolan największe znaczenie.
0
Trendy 2021 projektowania wnętrz w Małopolsce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Natura staje się bliższa w tegorocznych trendach

Po wielu sezonach chłodnych aranżacji, w których dominowała stal i aluminium powracają dodatki i elementy wystroju nawiązujące do natury. Projektowanie wnętrz w Małopolsce skupia się zatem na dodawaniu do współczesnych przestrzeni więcej motywów roślinnych, jak i samych roślin.

Dzięki nim wnętrze ma stać się bardziej przytulne, wyraziste, a także odzwierciedlające osobowość jego właściciela. Za pomocą roślin i deseni kwiatowych można wyrazić np. jak mocną więź ktoś czuje ze środowiskiem naturalnym. Wraz z taką tematyką modne są również odcienie, które kojarzą się z roślinnością. Jest to więc zieleń w różnych odcieniach – od jasnej, pastelowej po ciemną, butelkową.

 

Jeszcze lepiej zorganizowana przestrzeń niż dotychczas

Projektowanie wnętrz w Małopolsce to trendy, które spodobają się m.in. wszystkim tym, którzy uwielbiają porządek, logiczne myślenie i zorganizowany styl życia. Takie właśnie cechy mogą nasuwać się na myśl, gdy ktoś z Małopolski zaprosi do swojego nowego, stylowego wnętrza. Można będzie w nim prawdopodobnie zauważyć, że każda strefa ma swoje określone przeznaczenie.

Pomieszczenia nie stają się większe, jednak zaczynają pełnić wiele różnych funkcji. Projektant musi zatem znaleźć wspólny mianownik dla tych aspektów, czego dowodem jest lepsza organizacja przestrzeni. Można ją osiągnąć poprzez ustawienie mebli wypoczynkowych blisko siebie w taki sposób, by tworzyły spójną, geometryczną strefę.

Chcąc wydzielić jakąś część pokoju, udaje się to osiągnąć także poprzez zastosowanie żywszych kolorów, na przykład na ścianach. Wciąż lepszym rozwiązaniem jest precyzyjne wydzielenie przestrzeni za pomocą kolorów i kształtów niż poprzez wstawianie dodatkowych elementów typu parawan, czy ścianka działowa.

Minimalizm we wnętrzach w dalszym ciągu na fali

Styl minimalistyczny w aranżacji wnętrz nie jest niczym nowym. Jednak nie oznacza to, że nie ewoluował on na przestrzeni ostatnich sezonów. Wcześniej mniej miało znaczyć więcej, a teraz mniej znaczy bardziej komfortowo.

Coraz częściej wraca się do swoich czterech kątów, by znaleźć wytchnienie i odseparować się od codziennych, zawodowych obowiązków. Mniej przedmiotów to pewność, że łatwiej będzie można się skupić i rozluźnić, kiedy tylko przyjdzie na to ochota.

 

Do głosu w tym roku dochodzi minimalizm prosto z Japonii. Przestrzeń urządzana w tym stylu ma przywodzić na myśl uduchowioną wersję feng shui, czyli wabi-sabi. Filozofia ta odnosi się do idei życia w zgodzie z samym sobą i z naturą. W takich aranżacjach nie brakuje elementów, które nawiązują do środowiska naturalnego, jak chociażby kamień, czy odcienie kojarzone z ziemią i roślinami.

Sprawdź projektowanie wnętrz w Krakowie - mono

Materiał promocyjny