Libiąż

Alicja, Gabriela i Weronika z Libiąża zdobyły drugie miejsce na ogólnopolskiej olimpiadzie

24.04.2021 12:00 | 0 komentarzy | 5 000 odsłon | Tadeusz Jachnicki
Uczennice z Zespołu Szkół w Libiążu reprezentowały Małopolskę w ogólnopolskim finale olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". W finale przeprowadzonym online, wzięło udział 18 zespołów ze wszystkich województw.
0
Reprezentacja Zespołu Szkół w Libiążu: Alicja Kostrzewa, Gabriela Czekaj, Weronika Koczur. FOT. Nadesłane przez ZUS
Rywalizacja w ostatnim etapie była bardzo zacięta. Cztery zespoły zdobyły równą liczbę punktów - 28 (na 30 możliwych). O kolejności na podium zadecydował więc czas, w jakim drużyny rozwiązały test finałowy.

Najszybsza okazała się drużyna Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku, która potrzebowała 15 minut i 42 sekund na zdobycie 28 punktów. Reprezentacja Zespołu Szkół w Libiążu, w składzie Alicja Kostrzewa, Gabriela Czekaj, Weronika Koczur (nauczyciel: Jadwiga Bochenek) tyle samo punktów zdobyła w 19 minut i 26 sekund. Trzecie miejsce zajęła kadra z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem.

Finaliści olimpiady mają zapewnione indeksy na wybrane uczelnie w całym kraju.

- Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" jest elementem Lekcji z ZUS. Jest to autorski projekt edukacyjny, który od 8 lat realizują szkoły średnie w Polsce - przypomina Anna Szaniawska z małopolskiego ZUS.