Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Od poniedziałku w klasach 1-3 szkół podstawowych będzie nauczanie hybrydowe. Co to oznacza?

22.04.2021 17:30 | 2 komentarze | 3 315 odsłony | Marek Oratowski
Od 26 kwietnia w jedenastu województwach, w tym w Małopolsce uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych przejdą na nauczanie hybrydowe. Jednak na razie są jeszcze znaki zapytania, jak to w praktyce będzie wyglądało.
2
Od poniedziałku w klasach 1-3 szkół podstawowych będzie nauczanie hybrydowe. Co to oznacza?
Najmłodsze dzieci po przerwie wracają do szkoły
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tryb hybrydowy prowadzony już wcześniej w niektórych województwach polegał na takiej organizacji zajęć lekcyjnych, by w szkole równocześnie przebywało maksymalnie 50 procent wszystkich dzieci. Lekcje powinny być naprzemiennie zdalne i stacjonarne. O tym, jak będzie to dokładnie wyglądać zadecydują jednak dyrektorzy poszczególnych placówek. Mają przy tym brać pod uwagę - w miarę możliwości - równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia

- Na przykład jeśli w szkole jest dziesięć oddziałów, to pięć może mieć naukę w szkole, a uczniowie pozostałych będą pracowali w domu. Potem ma nastąpić zamiana. Jednak cały czas czekamy na rozporządzenie ministra edukacji i nauki, jak długo taki tryb nauki ma trwać. Bo od jego zapisów zależeć będzie, jak często uczniowie będą się zmieniali. Miałam już jedno spotkanie z dyrektorami szkół, w piątek będzie kolejne. Mam nadzieję, że do tego czasu wszystko stanie się już jasne - tłumaczyła nam w czwartkowe popołudnie Jolanta Zubik, wiceburmistrz Chrzanowa.

Uczniowie starszych klas szkół podstawowych, pobierający naukę w szkołach średnich oraz studenci nadal uczą się zdalnie.