Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Jak będą wyglądały tegoroczne pierwsze komunie?

19.04.2021 08:00 | 0 komentarzy | 3 768 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Nadchodzi czas pierwszych komunii świętych. W tym roku, ze względu na pandemię, uroczystości będą organizowane w mniejszych grupach lub na dodatkowych mszach.
0
Jak będą wyglądały tegoroczne pierwsze komunie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kuria Krakowska co prawda jeszcze nie ogłosiła oficjalnych wytycznych, ale prawdopodobnie nie będą się one znacznie różniły od zaleceń wydanych już przez inne diecezje. A wynika z nich, że komunie należy organizować z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych np. w mniejszych grupach lub indywidualnie, na dodatkowych mszach świętych w niedzielę lub w innych dniach tygodnia. Rodzice obawiają się najbardziej limitów w kościołach, co uniemożliwi udział całej rodzinie w nabożeństwie w kościele.

Jak będą wyglądały uroczystości pierwszokomunijne w parafiach powiatu chrzanowskiego? Niektóre parafie już to określiły. Na przykład w kościele p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie pierwsze komunie zaplanowano na niedzielę 9 maja. Dla mniejszych grup zostaną odprawione trzy msze św., dla każdej klasy osobno.

Podobnie będzie w trzebińskiej parafii p.w. św. Piotra i Pawła. Tam w sobotę 8 maja planowane są odrębne nabożeństwa dla każdej z obecnych klas trzecich.