Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Uczennice z Libiąża najlepsze w Małopolsce

12.04.2021 14:00 | 0 komentarzy | 4 125 odsłony | Tadeusz Jachnicki
Trójka dziewcząt okazała się najlepsza w wojewódzkim etapie olimpiady ZUS. Zdobyły 24 punkty z 25 możliwych.
0
Uczennice z Libiąża najlepsze w Małopolsce
Alicja, Gabriela i Weronika z Zespółu Szkół w Libiążu wraz z opiekunką. FOT. Udostępnione przez ZUS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Alicja, Gabriela i Weronika z Zespółu Szkół w Libiążu były najlepsze w etapie olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

Teraz będą reprezentować Małopolskę w ogólnopolskiej rywalizacji, gdzie zmierzą się z najlepszymi zespołami z innych województw. Finał jest zaplanowany na 16 kwietnia.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" jest elementem Lekcji z ZUS, projektu edukacyjnego, który od 8 lat realizują szkoły średnie w Polsce.

W czasie lekcji młodzież zdobywa praktyczną wiedzę m.in. o prowadzeniu działalności gospodarczej, powszechnych ubezpieczeniach społecznych i korzyściach, które wynikają z legalnej pracy.

Projekt jest podzielony na cztery tematy zajęć: "Świadomy zawsze ubezpieczony", "Co Ci się należy, kiedy płacisz składki", "Renty i emerytury", "e-ZUS, czyli firma pod ręką".

Uczniowie, którzy wzięli udział w lekcjach, mogą sprawdzić swoją wiedzę w olimpiadzie. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, w tym laptopy, tablety, e-booki, a także indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie.

Nie był to pierwszy udział libiąskiej szkoły w wojewódzkiej olimpiadzie ZUS. Rok temu uczniowie z Libiąża zajęli w niej drugie miejsce. Młodzież każdego roku przygotowuje Jadwiga Bochenek.