Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Minister Klimatu i Środowiska odrzucił protest Nadleśnictwa Chrzanów. Zielone światło dla Izery

09.04.2021 20:00 | 21 komentarzy | 3 024 odsłony | Łukasz Dulowski
Chodzi o budowę w Jaworznie fabryki polskich samochodów elektrycznych Izera. Ma powstać na terenach obecnie częściowo zadrzewionych.
21
Minister Klimatu i Środowiska odrzucił protest Nadleśnictwa Chrzanów. Zielone światło dla Izery
Tak ma wyglądać produkowana w Jaworznie Izera
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Dlatego Nadleśnictwo Chrzanów, zarządzające m.in. lasami w Jaworznie, wystosowało negatywną opinię, dotyczącą wycinki, do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, która również negatywnie oceniła przeznaczenie tamtejszych gruntów leśnych na cele produkcyjno-usługowe, m.in. pod budowę fabryki samochodów Izera. Ostatecznie negatywne opinie Nadleśnictwa Chrzanów i RDLP w Katowicach trafił do Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Chrzanowie Ewelina Boruń, zastępca chrzanowskiego nadleśniczego, podkreślała, że w negatywnym stanowisku zostały wskazane cztery inne lokalizacje pod budowę fabryki Izery.

Jak informuje „Puls Biznesu", minister klimatu Michał Kurtyka zgodził się jednak na przeznaczenie leśnych gruntów w Jaworznie pod fabrykę polskich elektryków.

Chodzi o obszar 238 ha w rejonie jaworznickiego Łubowca, którego przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego ma być zmienione na nierolnicze i nieleśne.